Magnolie - pěstování a střihání



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 182.202 (?) 
17.8.2010 23:22

Rád bych věděl, za kolik se magnolie prodávají a jak velké. Tehdy cca před 15 lety jsme je dostali darem od lesního školkaře.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.8.2010 23:44

Záleží na tom, jestli Vám stačí obyčejná se supermarketu a nebo Vám jde o to, aby to bylo nějaké šlechtění a záruka, že je to ona  Já kupovala žlutou, která byla jen cca 170cm dlouhý prut za 2 tisíce a druhá,,Rustica Rubra"(ta co ji zlikvidovala psiska) 3 pruty, nejdelší 120cm - za cca 1200Kč. Jednu 2metrovou, pěkně rostlou liliofloru za cca 3000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 17.8.2010 23:49
Dvouleté, které mají do čtyřiceti centimetrů se prodávají okolo 250Kč a pětileté které už kvetou a mají tak metr třicet stojí zhruba 650Kč a větší už jsou samozřejmě dražší. Někde jsou ceny možná trochu jiné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 19.8.2010 14:55

konvalinko, asi pokvete normálně, má nasazeno na květ na příští rok. Já šmikla jen pár konců větviček, které opravdu překážely. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.120 (?), 3.9.2010 8:05

ahoj, jsem ráda, že jsem našla tohle forum o mangolkách. na jiném serveru jsem našla, ale s problémama, že nechtějí kvést. tak mně to trochu vystrašilo. mám již dva roky magnolii stellatu, kvetla mi poprvé letos na jaře a bylo to překvapení, neb na vizitce byla soulangeana a květ naprosto odlišný. ovšem relativně hezká rostlina dostala v zimě zabrat a polámala se a na jaře pak ještě víc - asi psi? takže mám nyní tak 40cm keřík, velmi bohatý na listy a má i nachystané snad květní pupeny na příští rok. dívala jsem se a z těch pevnějších větví naštěstí vyrazili nové výhony a jsou asi tak max. 10cm velké... což je nic moc, ale tak lepší než jen to nic!  

no každopádně jsem si před týdnem v úžasném zahradnictví v Malackách koupila další dvě. jednu stellatu, která vypadá už moc dobře. je to tak již metrový stromo-keř, kráásně rostlý a cena jen 11,3 E prostě na to jak vypadá tak zadarmo! a druhá by měla být žlutá a je to přibližně 2,5 m vysoký strom, jako jeden "kmen" a z něj do boků po celé délce další už silnější větvičky, no prostě nááádhera a cena naprosto neuvěřitelná 18,- E což je neuvěřitelných 450kč ! strašně moc se těším na jaro, jestli se holkám povede a jestli ukáží první květy doma! teď je ale musím ještě zasadit, neb co jsme přijeli, tak jen prší a prší a taky musím zajet koupit zahradnický substrát, abych jim hezky "vystlala" vykopanou jámu než je tam uložím. nemáme na zahradě dobrou půdu, dost jílu a šutrů, tak snad by pomohlo namíchat zahrad. substrát s rašelinou a do toho je dát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 6.9.2010 17:38

Magnolie jsem sázela do kompostu a trochy rašeliny. Půdu na zahradě mám spíš hlinitopísčitou a moc se jim daří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 6.9.2010 23:03

Dejte jim prostor, magnolie nemají rády boj o kořenový systém/t.j.kořeny jiných rostlin ve "svém území"/, rašelina jim prospívá, řez pouze vyjímečně/špatně snáší/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 4.10.2010 16:45

Magnolie nám letos kvetla 2 x. Poprvé standardně a bohatě na jaře, koncem dubna a podruhé slaběji začátkem září. Přikládáme to značnému přísunu srážek v průběhu léta a spíše vyrovnaným (až jarním) teplotám v celém jeho průběhu. Jedná se o strom starý asi 10 let, výška 3 m, odrůda neznámá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.66 (?), 12.10.2010 15:13

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako zazimovať magnóliu?Vďaka, Mirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.121 (?), 12.10.2010 15:15

Magnolie běžně přezimuje bez zakrývání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika