Příspěvky uživatele - Kytule

Slunečnice pestrá, 15.6.2011
Dobrý den, také máme slunečnic spoustu. Původně jsme si koupili asi deset do koupacího jezírka, postupem času se rozmnožili. V jezírku vidět jsou, zvlášť v době tření vyjíždí na mělčiny a vyhřívají se na sluníčku, v mělké vodě u břehu také potom... celý příspěvek >
Identifikace stromu, 17.5.2011
Některé zpododěry u nás přezimovat mohou, mám odrůdu Marie Simon a už druhou zimu přečkal zcela bez poškození, jedná se ale o opadavý druh Ceanothus x pallidus, stálezelené druhy u nás nepřezimují. I ty nedávné květnové mrazíky přečkal bez újmy,... celý příspěvek >
Zničí dnešní počasí úrodu?, 4.5.2011
Vím, že se jim nic nestane, ale třeba loni na podzim jsem si dokupovala spoustu tulipánů různých barev a tvarů a ani jsme si květy pořádně neužili a jsou pryč. Alespoň třeba tulipán Gavota pár dní kvetl a je opravdu nádherný.
Zničí dnešní počasí úrodu?, 4.5.2011
U nás to bylo podobné (Královéhradecký kraj, u přehrady Rozkoš). Za noc všechno přemrzlé. Zeleninové záhony jsem měla zakryté a ve skleníku přitápím. Ale všechny kvetoucí cibuloviny, vyrašené denivky, bohyšky, pivoňky všechno přemrzlé.  U... celý příspěvek >
Jak ošetřit půdu a založit trávník?, 30.3.2011
Dobrý den, rozhodně nemíchejte dohromady více travních směsí, lepší vybrat jednu, která bude vyhovovat požadavkům, které na trávník máte. Máme také malé děti a vím, co jejich řádění s trávníkem nadělá, tak rozhodně ne parkovou směs, nesnese větší... celý příspěvek >
Rašelina - velké balení, 22.3.2011
Dobrý den, loni, když jsme zakládali rašeliniště, brala jsem rašelinu přímo v Agru, Nakonec jsme právě kvůli manipulaci brali balení po 250l, ale měli i 1 m3 zabalený ve folii a nejsem si jistá jestli i volně loženou.
Jaký dlouho kvetoucí keř před dům?, 17.2.2011
Souhlasím s paní konvalinkou, podmínky, které udává tazatel opravdu nesplňuje prakticky nic. Ještě mě napadá ořechoplodec, jako solitér vybrat kultivar s nápadnějším zbarvením, ale kvete později, případně z těch vzácnějších ceanothus, ale je ho třeba... celý příspěvek >
Založení nového trávníku na ploše zanedbané trávy, 9.2.2011
Dobrý den, jak už psali přede mnou záleží na tom, jak moc kvalitní trávník chcete. Po vyrašení stávajícího porostu použijte totální herbicid, bylo již zmíněno výše. Potom odplevelenou plochu projeďte rotavátorem, někdy bývá snazší na povrch doplnit... celý příspěvek >
Bezudrzbovy svah, 9.2.2011
Dobrý den, taky by bylo možné oddělit terasy suchými zídkami, vzniklé mezery mezi kameny můžete osadit skalničkami (již zmíněné nízké druhy mateřídoušky, rozchodníky, netřesky, polštářové floxy a řada dalších). Do zídek můžete začlenit... celý příspěvek >
Neznámá, 2.2.2011
Také si myslím že je to kalina, nejvíce asi odpovídá kalina tušalaj.
Jakou kvalitu palubek na zahradu, 25.11.2010
Dobrý den, máme ze Seca Borohrádek palubky C na všech stavbách, co v zahradě máme (dílna, domek na nářadí), dokonce z nich máme i podhledy v podkrovních pokojích a přijdou mi pěkné, rozhodně se na to koukat dá. Jednou jsme o víkendu potřebovali něco... celý příspěvek >
Albizia, 23.11.2010
Albízie už mám opadané obě, tenhle týden je také určitě zazimuju. Ale zato zpododěr (Ceanothus) se zatím chová, jakoby žádná zima ani být neměla, listy má svěže zelené a ještě dokvétá, budu ho muset zazimovat tak. Je ten podzim takový divný, u... celý příspěvek >
Keře na jižní svah, 23.11.2010
Kalina vrásčitolistá je celkem nenáročná. Já ji mám vysazenou na slunci, vv trochu jílovité vlhké půdě na břehu koupacího jezírka a roste dobře. Když ji v parných dnech budete občas zalívat, tak to určitě zvládne. Řízkuje se letními řízky, koření pod... celý příspěvek >
Albizia, 16.11.2010
Také mám vysazenou albizii jul. E.H. Wilson na jižní straně před domem, už opadala, zatím zakrytá není, vzhledem k vysokým teplotám. Taky zkouším Summer Chocolate, vysazená je také na chráněném stanovišti na jižní straně, chystám se ji zabalit... celý příspěvek >
Zná někdo název těchto rosltin?, 12.11.2010
Dobrý den, nedá mi to, než se také připojit. Souhlasím s paní Lídou, listy u vajgélie jsou jemně pilovité,  a takové tužší, užší, svída má listy celokrajné, jemnější a větší. Také mi připadá, ža na obrázku je znatelné načervenalé zbarvení... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika