Lze přesadit dub?



host - 255.138 (?)
16.8.2008 10:32

Stáří pouze odhaduji na cca 10-15let. Ale dub roste ani ne 1m od třešně, která ho dost omezuje, takže v normálních podmínkách by byl asi větší. Proto ho chci přesadit. Bohužel opravdu roste velmi pomalu a dobře vypadat bude asi za 50 let, kdy už mi to bude jedno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 255.138 (?), 15.8.2008 15:24, zobrazeno: 13741x

Mám u plotu vzrostlý dub. Přibližně 4m na výšku. Lze tento strom přesadit?

Má hodně uschlých listů, pravděpodobně ze sucha.

i150.photobucket.com/albums/s85/cavalir/dub.jpg

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.155 (?), 16.8.2008 9:30

Bohužel Vám neporadím, ale sám bych se rád zeptal jak je starý? Uvažuji totiž o vysazení dubu na své zahradě, ale mám strach z jeho mohutnosti v dospělosti. Prostor který vy měl na mé zahradě je tak 7 metrů na šířku a 12 metrů na výšku. Nevím za jak dlouho dosroste do takové velikosti a nevím jestli ho lze v takové (nebo i mensí) velikosti udržet řezem. Pokud by mi někdo mohl poradit byl bych vděčný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.8.2008 9:48

Dub roste velmi pomalu, takže byste ho ze začátku mohl udržet v přijatelné velikosti řezem.  Ale myslete přitom na Vaše potomky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.138 (?), 16.8.2008 10:32

Stáří pouze odhaduji na cca 10-15let. Ale dub roste ani ne 1m od třešně, která ho dost omezuje, takže v normálních podmínkách by byl asi větší. Proto ho chci přesadit. Bohužel opravdu roste velmi pomalu a dobře vypadat bude asi za 50 let, kdy už mi to bude jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.39 (?), 16.8.2008 12:01

Existují duby, které nerostou tak do velké výše a jsou taky zajímavé :  Quercus pallustris swamp pygmy, -green dwarf, quercus rubra Haaren. Asi se neseženou zrovna snadno alebudou podstatně menší. Ostatní "přírodní" budou za 20 - 30 let větší než Vámi zamýšlený prostor a potomci vám budou lát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.155 (?), 16.8.2008 13:40

Hmm, no já jsem to tušil, že to nepůjde. Jsou to sazenice které jsme se synem (5) sami vypěstovali z žaludů, tak jsem si říkal že by bylo pěkné si ten strom někam zasadit. Asi se pokusím vysadit ho někde na veřejném prostoru - tajně ;-) Díky za rady.

Jinak podle mě ten dub z prvního příspěvku přesadit nepůjde. Bude už mít hluboké kořeny, navíc asi prorostlé s tou třešní. Asi budete muset časem jeden strom odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 16.8.2008 15:40

Přesadit určitě lze, jen ho musíte hodně ořezat či ostříhat. Nechat v podstatě jen kmínek. Ale pak bude asi trvat několik let než obroste do stavu jaký má dnes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.35 (?), 17.8.2008 8:30

Duby jsou krásné, ale kdo má na zahradě vzrostlý, stěžuje si na jeho tuhé listy, kam prý na podzim s nimi,... Já mám na zahradě 3 - letní a červené, trochu nesouhlasím s tím růstem. První 2 roky se tedy skoro nehnuly, ale byly sázené prostokořenné, tak to než-li se zakoření. Letos jen do teď mají metrové přírustky /na jaře jsem je trochu upravila řezem, starší rostliny se pak prý dají hůře tvarovat a mohou růst všelijak/. Jinak mají kuželovitý kořen směrem dolů, je potřeba jít dost do hloubky při přesazování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika