japonské javory- poškození mrazem



host - 211.96 (?) 
6.5.2007 19:48, zobrazeno: 12102x
Dobrý den, prosím o radu. Japonské javory už měly lístky, některé dokonce i malé letorosty, přišel mráz a všechny listy poškodil. Obrazí větvičky znova? Mám je nějak ostříhat? Děkuji Jitka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 40.80 (?), 6.5.2007 20:09
Mám stejný problém, ale se stříháním bych nespěchal. Pokud odstraníte mnoho listů javor ve vegetačním období nebude mít čím "existovat". Nechal bych ho být.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.32 (?), 12.5.2007 7:57
Dobrý den. Mám dvánactiletý japonský javor. Bohužel přišel mráz a mladé, jarní, rozvité lístky zcela sežehnul. Opuknou větvičky znovu, nebo zůstane strom bez listů. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.92 (?), 15.5.2007 7:18

Pěstování japonských javorů v našich podmínkách má bohužel několik úskalí. To první silné zimní mrazy nás letos naštěstí nepotkalo. Druhé nebezpečné období jsou jarní mrazíky. Pokud však nechceme na jaře kolem javorů každý večer obalovat deky a topit elektřinou, tak nám vlastně nezbývá než nechat přírodu ať vyselektuje co zde vydrží a co ne. Letošní jaro mi namrzl jen jeden. Naštěstí se zdá, že to nějak přežije i s omrzlými listy. Další problém může znamenat úpalné místo, vysoké letní teploty a nedostatek vzdušné vlhkosti. Tato kombinace může listy některých subtilnějších druhů spálit. Nicméně !!! Jap. javory u nás mohou dobře růst. Znám krásný exemplář shirasawanum aureum cca 20 let starý nebo dissectum garnet. Obecně bych však javory sázel do míst chráněných, míst která mají své mikroklíma. Chce to trochu citu při výběru místa i když i mezi jap.javory jsou rozdíly v odolnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika