Jaký keř nasadit do úplného stínu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 254.164 (?) 
25.6.2010 9:49

Tak už jsem zjistila, že bohyška je hosta, tu znám no a ta čechrava je moc pěkná po té se určitě podívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.6.2010 10:31

Jak píšou už dámy přede mnou, rododendron, hortenzie latnatá, kapradiny, bohyšky, dlužichy, okrasná tráva carex morovii... Z kvetoucích trvalek na jaře kvetoucí pupkovce, sasanky lesní, orlíčky, jarmanky, zmiňované čechravy, sasanky japonské. Věřte, že pokud vytvoříte záhon s kytičkama ve více kusech, bude opravdu krásný i jako vstupní. Vrba potřebuje hodně slunce, nějaký hezky barevný japonský javor by tam jít mohl 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jako - (16) - 255.14 (?), 25.6.2010 10:57
dakujem za pochvalu,... ak tam chcete kvitnúce rastliny tak som tiež som za hosty, hortenzie a čechravy... z listnáčov prunusy, buxusy a bršlen japan... teda ten zelený i tis..., konvalinka máte pravdu s tými skupinami rastlín, vašu záhradu si pamätám, je prekrásna... a tá hortenzka od jarky je nádherná...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.6.2010 14:32

Taky děkuju za pochvalu , ale ono to vypadá idylicky jen na fotkách. Jinak je to soustavný, nikdy nekončící boj s plevelama, který tedy zatím,,projíždím" na plné čáře  Teď mám zrovna období, že nevím co dřív... Byla by potřeba začít stříhat živé ploty a buxusové koule, první odkvetlé trvalky a přes plevel už není kytky vidět... Lítám mezi tím, jako hadr na holi..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.164 (?), 3.7.2010 20:37

U mně je to stejně, skalku bych chtěla ukázkovou, ale odplevelovat se mi moc nechce, takže trávy ne mnou zasazené a listí pampelišek ji zdobí a převyšují kytky, co by ji měly opravdu krášlit. Na předzahrádku jsem původně chtěla trávu, ale nemám žádné verkutitátory a válce a evidentně moje ušlapání botama a použití hrábí nefungovalo takže jediné co zaúčinkovalo byl Randap a tráva vůbec nevzešla, takže teď to zkouším s těmi keři. Už jsem si koupila 2 rododendrony - ty loňské asi pošly, jsou úplně suché jenom mají pupeny, potom Aquiey, a ty hortenzie, ovšem paní v Avexu tvrdila, že přezimují, mně se zdají, že to jsou zrovna ty, co se musí schovat, listy mají sytě zelené a ještě jeden druh a to budou asi ty pravé -  listy mají světle zelené, no uvidíme příští rok. A uvažuji o bobkovišni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika