Co za okrasný keř do mrazové kotliny



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?)
8.3.2021 9:00

No dát si k chalupě dub, buk, javor etc, je velmi velmi nerozumné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 43.233 (?), 7.3.2021 19:58, zobrazeno: 949x
Ahoj měl bych dotaz na zkušené zahrádkáře. Chtěl bych před dům vysadit nějaký středně veliký keř/ strom, který by nám dělal trochu křoví mezi silnici a domem. Zvažoval jsem magnolii nebo nějaký rododendron. Nechci zase nic velikého abych z domu také něco viděl. Stanoviště mírný východní svah celý den slunný, částečně kryté domem od západu ale foukat tam bude. Problém je že nás dům je dá se říci u vody v mrazové kotlině... Není to žádný extrém ale citlivé stromy tu pravidelně omrzaji... Co by jste mi doporučily? Mám tu třetím rokem vysazenou Pawlownii a každým rokem umrzne a obráží od kořene. Platan je ok, duby ok, buky ale občas omrznou. Původní stromy kterým se tu daří jsou olše, javory jasany duby u silnice lípy 🙂 Děkuji za tipy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.133 (?), 7.3.2021 21:53

Já bych zasadil muchovník, který na podzim má krásně zbarvené listy a navíc má plody, nebo bych zasadil dřín, aronie, zlatý déšt´, jasmín pravý, komule davidova, kalina obecná, ibišek, dřištál, šeřík, zlatice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 7.3.2021 21:59

Středně velký strom neexistuje, všechny mají ambici až do nebe. Je známý požadavek majitelů designových zahrad když vybírají v zahradnictví aby strom vyrostl přesně do 2,75 metru za jednu sezonu, zústal tak vysoký navždy a nepadalo z něj listí. Keř šeřík, jasmín=pustoryl, svída, střemcha, kalina se dá vést jako menší strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.233 (?), 7.3.2021 22:40
Děkuji. Do nebe by chtěl každý ale každý má jiný potenciál. Nejsem člověk který by požadoval od stromu přesnou výšku. Preci jen nebude mít magnolie stejny potenciál jako dub letní. Ale děkuji za tip 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.234 (?), 7.3.2021 23:03

Magnolii do mrazové kotliny určitě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 8.3.2021 9:00

No dát si k chalupě dub, buk, javor etc, je velmi velmi nerozumné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.233 (?), 8.3.2021 19:33
Tak duby a lípy odpradávna lidé sazely k domům ale samozřejmě je to velice velice nerozumné. Mohl by jste mi sdělit vasi zkušenost proč je to tak velice velice nerozumné? Dům mám zasazený do krajiny s malým lesem. Stromy sázím s nějakou rozumnou vzdáleností od domů jelikož mám k dispozici asi tři hektary z toho jeden hektar je dá se říci bezprostřední zahradou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 9.3.2021 8:58

V., v. nerozumné...-protože PP, Tomewink. Máme před domem javory, je to pozemek města, to se o ně stará stylem v prosinci šmik na hlavu. Stromy vyženou za sezónu od dvou metrů v suchých létech, do tří a půl metru ve vlhkých dlouhé výhony. Hezké jsou od července do toho dalšího stříhání-tedy pokud s nimi nezatočí letní bouře, to pak vypadají jako zmoklá slepice a vylínaná samice po králíčatechcheeky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika