bobkovišeň



host - 14.206 (?)
6.11.2007 8:55

Já je stříhám 2x ročně na jaře a v létě, aby pěkně zhoustly. A opravdu se pěkně rozvětvily, akorád je musím stříkat proti nějakým savým broukům, dělají také malé dírky do listů a jěště do postřikovače zároveň dávám tekuté hnojivo na posílení listů u stálezených rostlin a opravdu mi letos pěkně povyrostly a to je mám 2. rokem. Snad nebude tuhá zima a moc nepomrznou. Ale stačí je prý taky zpětně zastřihnout a zase obrazí. Tak uvidíme.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

berankova - (1) - 71.64 (?), 20.9.2007 8:56, zobrazeno: 7546x

Mám dotaz, začal mi tento strom na podzim žloutnout a opadávat (lupena). Je to z přemokření a nebo ze sucha?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.92 (?), 20.9.2007 11:43

Domnívám se, že je to podzimem. Ačkoli se jedná o stálezelený keř či stromek, nejstarší listy opadávají průběžně a nejvíce zpravidla právě na podzim. Pokud se jedná o opad extrémní, může to mít jeden z Vámi uvedených důvodů.

Zpravidla je pro každou rostlinu horší dlouhodobé přemokření: odumřou kořeny následkem nedostatku vzduchu. Takové poškození je většinou nevratné.

Po zaschnutí vlivem sucha častěji rostliny zvládnou zregenerovat.

V každém případě je po takto výrazném poškození dobré rostlinu seříznout či zmladit, aby nemusela své síly "napínat"  do příliš velkého množství růstových vrcholů a do příliš velké výšky.

Tak Vám přeju, aby to byl opravdu jen ten podzim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.234 (?), 1.10.2007 8:36
Můžu se zeptat, kdy a jak moc se bobkovišně stříhají?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.206 (?), 6.11.2007 8:55

Já je stříhám 2x ročně na jaře a v létě, aby pěkně zhoustly. A opravdu se pěkně rozvětvily, akorád je musím stříkat proti nějakým savým broukům, dělají také malé dírky do listů a jěště do postřikovače zároveň dávám tekuté hnojivo na posílení listů u stálezených rostlin a opravdu mi letos pěkně povyrostly a to je mám 2. rokem. Snad nebude tuhá zima a moc nepomrznou. Ale stačí je prý taky zpětně zastřihnout a zase obrazí. Tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika