Baobab - opadávání listů



Stránky: 1,  2   
host - 249.137 (?) 
2.10.2007 18:24, zobrazeno: 29457x
Dobrý den. Před půl rokem jsem si ze semínek vypěstoval tři baobaby. Všechny shodily listy. Je to před zimou normální jako u ostatních stromů nebo je něco špatně? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 116.94 (?), 5.10.2007 0:21
ano je to normální já si myslím že je to něco jako sukulent v zimě skoro nezalévat, záleží na okolní teplotě, nemá skoro žádné kořeny. V.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal.cz - (1) - 39.241 (?), 4.4.2015 10:21

Ahoj všichni,
v 06/2014 jsme zasadili sazeničku Baobabu afrického, krásně se chytla, zalistila se. Nyní přišlo jaro a Baobab osychá, opadává.

Je možné, že má nyní podzim?
Nebo dává signál, že mu něco chybí?

Pěkné velikonoce a děkuji za rady

Michal

Baobab africký
Baobab africký
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.128 (?), 22.6.2016 11:10

Přeju pěkný den,

podařilo se baobab zachránit? Když jsem viděla fotku, jako kdybych viděla ten náš - krásně se chytil, začal růst, a s příchodem léta začal osychat. Myslím, že není ani přelitý, ani nezalitý, a nenapadá mě, co by mu mohlo chybět... 

Moc děkuju za rady :-)!

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.202 (?), 20.9.2019 17:48

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se v prvnim růstu baobaby zaštipuji-myslím tím poslední vrchni listky, aby zesílil? Děkuji předem za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Nikool.ka - (13) - 227.1 (?), 26.3.2008 10:30

Dobrý den, začala jsem pěstovat Baobab. Má asi 3 týdny. Ráda bych se zaptala, jak roste. Tedy jaké mám šance o kolik vyroste do podzimu a jestli ho mám přesadit už teď do něčeho většího. Máte někdo už větší stromek? Ráda bych vidělaq jak to v bytě vypadá. Děkuji za odpověď.

Baobab
Baobab
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.244 (?), 8.6.2008 8:54

baobab ma obdobie sucha a obdobie monzunov... v obdobi sucha - nasa zima, mu opadaju vsetky listy a zije iba zo zivin ulozenych v zhrubnutom kmeni, v tomto obdobi sa nepolieva... na jar by mali byt badat prve puky, vtedy ho treba zact polievat a udrzovat vo vlhkej zemine az do dalsieho obdobia sucha:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.241 (?), 13.10.2011 13:52

Zdravím vás. Ja má baobab-adansonia digidata, už 8rok. Z 10ks mi ostal 1ks, kým som sa naučil pestovať baobab. Dôležité je správne zalievanie a je velmi potrebné vedieť, kedy strom prestáva polievať. ôležitá je aj teplota a treba veľa slnka. V lete aj veeeľa vody a bude aj rýchlo a viditeľne naberať na objeme. Zem používam na sukulenty a katusy. ajwn@post.sk, čafsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 74.26 (?), 10.7.2013 11:22

S těma listama to je divný, jám mám baobab tříletej, a na zimu mi nikdy neopadal, jen pár listů..fotku dodám později..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.130 (?), 9.10.2013 18:16

...naozaj ostavau listy na strome aj cez zimu? Je to naozaj baobab-adansonia..,? Moj baobab, adansonia digitata, mam uz 10 rok a pokazde zhodi na jesen fsetky list, tiez aj ostatne moje baobaby Ad. ZA, Ad. madagascariensis, Ad. Perrieri, Ad. Grandidieri, zhadzuju listy. rad by som si pozrel-vymenil fotky toho baobab: ajwn@post.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika