Co to je za květinu?



host - 130.232 (?)
8.10.2012 21:50

Dobrý večer, je to Tolmieia, moc děkuji za navigaci.Iva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 130.232 (?), 8.10.2012 13:39, zobrazeno: 3962x

Koupila jsem si květinu v OBI, krásně roste, ale nevím, co to je.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 8.10.2012 17:46

Myslím, že je to něco z čeledi lomikamenovitých, tedy pokud se nepletu. Teď si na to nemohu vzpomenout a ani "na jazyku" to nemám, spíš jen takové nejasné tušení...

Není to Heuchera, heucherella, Tiarella... a možná jsem si takovýmhle vzpomínáním vybavil: Tolmieia...(snad) nebo Menziesia?

(zkuste si tyto názvy prolustrovat...)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.232 (?), 8.10.2012 21:50

Dobrý večer, je to Tolmieia, moc děkuji za navigaci.Iva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.77 (?), 8.10.2012 22:28

Tak to jméno trošičku upřesním: Tolmiea (bez původně mnou napsaného druhého "i").

A druhové jméno: menziesii (takže jsem si i druhou část v hlavě vybavil, ale napsal jsem ji jako tušené synonymum pro rodové jméno).

A synonymum (tedy neplatné vědecké pojmenování) této květiny je Tiarella menziesii (tiarellu - česky mitrovničku - jsem ve svém předchozím příspěvku také zmínil).

Je o ní psáno, že snese mráz až -15°C, takže v mírných zimách nebo na chráněném místě by mohla přezimovat i u nás (ale jistě nepřežije venku v závěsném květináči).

Zajímavost (která je trochu vidět i na fotce): v místě přechodu řapíku do listové čepele se vytvářejí mladé rostlinky. a ty zase mohou na svých listech vytvářet další rostlinky - i několik pater. (Podobně jako lomokámen výběžkatý - Saxifraga stolonifera - ten je ovšem vytváří nikoli na listech, ale na nitkovitých výběžcích - asi jako jahody).

Josef..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika