Černooká Zuzana



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host 
5.3.2002 22:45, zobrazeno: 139304x
Jakse jmenuje rostlina Černooká Zuzana?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 6.3.2002 22:54

Černooká Zuzana , latinsky Thunbergia alata / Acanthaceae / je rostlina, dosahující výšky až 3 metrů. Její žluté květy s tmavými oky jsou původci jejího jména. Proč Zuzana, toť otázka. J. Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.78 (?), 27.4.2007 16:14

Díky za inforamaci a ještě by mě zajímalo jaké podmínky potřebuje /slunce, zemina , voda atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.100 (?), 25.8.2007 16:42
Chtěla bych se zeptat, jak získat semínka na příští výsev. V odkvetlých kvítcích jsem nis nenašla a ani nodpovídají původním zakoupeným semínkám. Před odkvetem by to tvarem odpovídalo, ale zdá se mi to barbarské.
Děkuji Marcela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.128 (?), 10.2.2009 11:41

Semínka jsou po odkvětu vystřelována a najdete je v nejbližším okolí. Jsou to černé kulaté kuličky, podobné černému pepři vcelku.Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.98 (?), 24.6.2019 12:24

Dobrý den, semena jsou vystřelována hned po té, co odpadne květ nebo musí nějakou dobu uzrát. V prázdné "tobolce" vidím hned po upadnutí květu jen takový jakoby zbytek stopky. Mám zuzanu prvním rokem a chtěla bych svoje semínka. Děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MilusV - (45) - 216.103 (?), 28.8.2012 9:42

Černooká Zuzana jde přezimovat jako muškáty a pak si jí můžete nařízkovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 21.2.2008 7:40

Dobrý den všem,  Zuzana proto, že fr. je to takhle: Suzanne avec les eyeux noir. Jinak potřebuje sluníčko a hodně vláhy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 12.2.2009 15:39

Dobrý den, mě t aky zaujala černooká Zuzana, sázela jsem původně semínka přímo k plotu, ale vzešlo jich málo a byly slabé a nekvetly. Vloni jsem je vysela počátkem března do kelímků s výsevní zeminou - tu kupuji hotovou a osvědčila se mi. Po vzejití ji přesadím do kelímků po třech rostlinkách a v květnu je vysahuji do velkého květináče, kde zapíchnu bambusové t yčky do kruhu a nahoře je svážu lýkem. Ke každé tyčce vysadím zuzanu. Na krraj květináče pak vysadím třeba modré lobelky.  Zuzanu mám na slunci, kde je částečně ale stěhovavý stín - část dne stíní strom. Přihnojuji a udržuji zem vlhkou. Stalo se mi, že některé rostlinky ještě v květináčcích začaly žloutnout a vypadaly mizerně, domnívám se že byly napadeny nějakou chorobou, protože jiné rostliny rostly krásně. Tak jsem je postříkala postřikem proti houbovým chorobám, nevím název, potom se vzpamatovaly i ty nemocné rostliny. Zuzana popnula celé tyče, kvetla krásně. Semínka jsem sbírala ještě před tím, než úplně dozrála a dosušovala jsem je v kelímku přikrytém papírem, protože semínka vystřelují docela daleko. Přeji hodně zdaru Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.249 (?), 18.4.2010 20:20

Thunbergia je znama v mnoha zemich pod nazvem "cernooka Zuzana", rozhodne ne jen ve Francii.

Ja zuzany prezimuji, na jare sestrihnu.. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika