Vysazení bylinek



Stránky: 1,  2   
host - 210.197 (?) 
16.4.2010 8:32, zobrazeno: 17094x

Chtěla bych zasadit bylinky ven do záhonu. Konkrétně bazalku, koriandr, rozmarýn, rukolu - není na ně ještě moc brzy? Mám je zasadit raději v polovině května?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 16.4.2010 8:47

sazeničky? vysít?

rukola je i víceletá, tu jsem sám přesazoval minulý týden, má za jeden rok snad 60cm kořeny! nádhera, doporučuji, obrůstá od jara do podzimu a máte půl roku čerstvou rukolu do saláta

předpokládám, že sazeničku budete mít jen rozmarýn, ostatní naprosto bez problémů vyroste i ze semínek, jsou to jednoletky

se vším počkejte, ze semínek by teď ani nic nemohlo začít klíčit a pokud sazeničku rozmarýnu vysadíte už teď a přijde mráz, může to odnést, ten si zatím nechte doma za oknem a počkejte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.121 (?), 16.4.2010 22:37

Bazalku vždy zasívám v březnu za okno a pak sazeničky přesazuju v květnu ven. Dřív bych ji rozhodně ven nedával, nevydrží ani nízké teploty nad nulou, na rozdíl od majoránky. Rozmarýna se může dát ven hned, já ji mám celý rok venku. Koriandr v druhé polovině dubna semena rovnou do země, je jak kopr, každý rok znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 17.4.2010 7:45

letos jsem koupil křížence majoránky a dobromyslu, voní to jako majoránka, vypadá to jako majoránka ale je to TRVALKA! doporučuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.217 (?), 18.4.2010 20:23

A můžete napsat jméno této bylinky? Nebo kde se dá sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.121 (?), 25.4.2010 20:47
Já jsem ji měl na záhoně, ale daroval jsem ji, protože spíš voněla jako oregáno než majoránka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 25.4.2010 20:54

aha, no tak dejte mi měsíc a buď to potvrdím nebo vyvrátím, už se to chytlo a sám jsem na to moc zvědavý!

každopádně klasický majoránka u mne vždycky místo má, pěkně ze semínek, neni to problém a když dáte čerstvou majoránku do letní bramboračky, bramboráků nebo do guláše, hmm, to je jiný kafe

a jmenuje se to v eshopu: VYTRVALÁ MAJORÁNKA
Jde o unikátní kříženec majoránky a dobromyslu. Vůní i chutí se vyrovná majoránce zahradní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 25.4.2010 21:18

Nevěřím proklamované chuti "křížence". Mám na zahradě "vytrvalou" majoránku několik roků, s chutí majoránky to nemá nic společného. Tyhle zaázračné vytrvalé majoránky jsou obvykle nějaký druh tymiánu. Ke kořenění se dají použít dobře, ale majoránka to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 25.4.2010 20:58

bazalku jsem vysel ve skleníku do spoustyyyy květináčků, je zatím asi 2 cm vysoká, vypadá to dobře! letos zkouším i z Anglie nějakou speciální italskou odrůdu s hodně velkými listy

bazalky mám asi největší spotřebu ze všech bylinek, saláty, těstoviny, caprese, morčata jí milují a pak hlavně na PESTO a to pak zmrazím jako ledové kostky a mám celou zimu do omáček a těstovin!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 25.4.2010 21:44

Pane Honzo, zkoušel jste už vytrvalou bazalku? Měla jsem ji tři roky v kuchyni za oknem, byla bezva. Bohužel jsem ji zahubila. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika