Vavřín, bobkový list



host - 95.14 (?) 
8.2.2015 11:33, zobrazeno: 7463x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s pěstováním vavřínu ze semínka. Chtěla jsem si ho zkusit vypěstovat, ale zjistila jsem, že jsou semínka docela drahá, asi 37Kč za dvě semena a k tomu je ještě potřeba přičíst nemalé poštovné, tak bych se chtěla poradit, zda to má vůbec cenu, bojím se, že nevyklíčí a já jen zbytečně vyhodím peníze. Nebo nemáte někdo přebytečná semena z Vašich rostlin za rozumnou cenu poštovného? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 8.2.2015 16:07

Vyplatí se to, pokud si přivezete semínka z dovolené.

Při ceně hotových rostlinek se výsev takto drahých semínek nevyplatí, zejména pokud nevíte, jestli daný prodejce má semínka čerstvá a klíčivá.

V našich podmínkách se kvetení vavřínu a dopěstování semínek nepředpokládá a střih se vede na získání krásné listové plochy. Pokud se dopěstovávají další rostlinky pro známé, pak se místo sušení na koření odstřižky upraví jako řízky a zakoření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 23.10.2015 21:21

Tak nevím... Usušil jsem pár listů a vůně téměř žádná, resp. taková lihová, když se čichne do skleničky. Kde se stala chyba. Vavřín to ale snad jesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 23.10.2015 22:14

Plno lidí dělá na dovolené chybu, že si natrhá listí z mladých jemných vršků. Ty však obsahují hodně vody a málo "oleje" ve kterém je silice vázaná. Je potřeba sklízet co nejstarší letošní listí a tedy loňské i mladé letošní na keříku nechat. Sušit rychle ve stínu a průvanu. Pokud je chcete mít krásně placaté, je třeba je vyžehlit v době kdy jsou zvadlé a nejsou ještě suché. Studené žehlení je na noc mezi listy papíru jako u herbáře, ale i použití klasické žehličky zapnuté na hedvábí bez napařování je možné (pak máte vyžehleno za 3 minuty).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika