Stevia rebaudiana, hořká příchuť



host - 248.87 (?)
17.7.2010 12:27

Stevie je sladká podle toho v jakém teple roste, dávám ji hned za okno nebo do skleníku a problém není (bacha na mšice dosti jim chutná). Pokud by byla venku přes noc při teplotě cca pod 20 stupňů může mít nahořklou chuť. U stéve platí, čím tepleji tím lépe (pokud ji tím neusušíte i v květináči :-)).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Olginka - (4) - 166.14 (?), 2.5.2010 18:31, zobrazeno: 5919x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat lidí, které mají zkušenost s pěstováním a konzumaci Stevii, jestli tato rostlina má hořkou příchuť? Před rokem jsem si zakoupila v zahradnictví pár rostlinek Stevii, ale bohužel je víc hořká než sladká, v sušeném stavu je to ještě horší, tak že se to praktický nedá konzumovat. Chci se zeptat, jestli třeba neexistuji nějaké odrůdy bez hořkosti a kde by se dali zakoupit, případně jestli třeba nedělám nějakou chybu při pěstování (mám ji v truhlíku na parapetu okna směrovaného na jih). Předem moc děkuji za každou odpověď. Olga

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 2.5.2010 20:38

Dobrý večer Olgo, je to zvláštní stevii pěstuji již 5 let a jen velmi mírnou hořkost má pouze čerstvá rostlina a po usušení se hořkost ztrácí úplně že je rostlina až příliš sladká a musí se sladit opatrně. Myslím si že Vám prodali asi nějakou jinou rostlinu. Zkuste prosím poslat její foto, nenapadá mě jaká by to údajně mohla být rostlina. S pozdravem Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Olginka - (4) - 166.14 (?), 3.5.2010 11:30

Dobrý den, zkusím vložit fotečku, snad se mi to povede :o)

Stevia?
Stevia?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.87 (?), 17.7.2010 12:27

Stevie je sladká podle toho v jakém teple roste, dávám ji hned za okno nebo do skleníku a problém není (bacha na mšice dosti jim chutná). Pokud by byla venku přes noc při teplotě cca pod 20 stupňů může mít nahořklou chuť. U stéve platí, čím tepleji tím lépe (pokud ji tím neusušíte i v květináči :-)).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.219 (?), 19.5.2011 14:53

Vzhledem k postavení listů se patrně opravdu nejedná o stévii. Mimo to, lísty stévie, už i ty děložní, jsou příjemně sladké.  Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika