Stevia rebaudiana (cukerná)



preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?)
16.5.2009 20:46

Známá má stevii a shání se po nějakých receptech nebo návodech na používání. prosím, nevíte někdo, kde se něco takového najde? Děkuji Olina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 16.5.2009 20:46

Známá má stevii a shání se po nějakých receptech nebo návodech na používání. prosím, nevíte někdo, kde se něco takového najde? Děkuji Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.24 (?), 16.5.2009 20:56

Informace o stevii mnohdy neodpovídají skutečnosti. Není pravda, že jeden lístek osladí konvici čaje. Teprve, když jsem listy usušil a pak jich cca 10 ks asi 3 minuty vařil v 0,3l vody, dosáhl jsem jisté nasládlosti vody, Je ale pravda, že když rozžvýkáte zelený lístek, je to jak když rozkoušete tabletu umělého sladidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Blanch - (1) - 25.176 (?), 7.6.2009 19:48

Najdete normálně na netu, do vyhledavače zadáte Stévie nebo Stévia a tam už si určitě vyberete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.52 (?), 23.6.2009 12:35

Jeej ake ich mas pekne.Ahoj.Ja som prvu varku, ties zasadila priblizne centimerer hlboko a noc.A ta druha varka, zo 7 semiacok my vyklicili 3.Ja som sa docitala ze ma byt ako v skleniku tak som dala nato igelit a mam zapalenu lampicku nad nimi, koli teplu, ze 20 Cˇ potrebuje na klicenie a zaciatocny rast a cele to mam este v akvariu.Staram sa oto ako o deti :-).Ake stare mas tie rastlinky?Ja mam 3 tyzdne a rastie im 2-3 list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 132.162 (?), 10.6.2009 19:10

tak pokracujem v pestovani. dnes som rozsadzala viac nez 15cm vysoke rastlinky. citala som, ze maju plytke korene, nemozem potvrdit. naopak, maju normalne korene, tahaju sa dole, celkom rozkonarene.

co sa tyka sladivosti, zaliala som s cajom jeden listok a nic. ale udajne sa uvolnuju tie sladke latky po drveni ci sekani, tj posekat /cerstve/ alebo podrvit /susene/. ale zatial neni co sekat, nemam odvahu uz teraz z rastlin cosika skubat :)

adri

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
metalwarrior665 - (34) - 143.163 (?), 15.6.2009 23:39

Já to nasel taky asi před dvěma mesícema a zatím mi květináč zarostl plevelem. Pak jsem si koupil už narostlou a ta roste úžasně rychle, ale musí se hodně zalévat. Samotný lístek nic neosladí, protože se z něj nic neuvolní, musí se nějak najemno nakrájet. Určitě na to existuje nějaká technologie. zatím jen ohryzuju:)

Nedávno jsem ale i identifikoval malého semenáčka v tom zatracovaném květináči, tak uvidim, jak se mu povede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 26.6.2009 9:45
Zkousim je mnozit vegetativne v pisku, sice to nevadne ale ani po 2 mesicich nejsou naznaky korinku, takze to zatim asi nema smysl prendavat do vyzivnejsiho substratu. V zahradnictvi mi jinak rikali ze stevie nesnese nasi pudu a ze by to mel byt specialni substrat, nicmene z jinych zdroju jsem slysel ze staci smichat pisek a kompostovou pudu cca 1:1.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.211 (?), 18.7.2009 16:44

to je vyborny napad s tim kompostem

vyrazila jak diva.ted jich mam doma pres 50 a prodavam je na zakazku sam uz mam nasusene pul kilo

osladit se stim da perfektne ale musi se dobre nasusit a potom se nadrti do caje

manzelka z toho dela i buchty vynikající

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 213.55 (?), 9.8.2011 22:46
Lovím na netu použití stévie v kuchyni, přišla jsem zatím jenom na čaj, ale jak to dávkovat do vaření - zavařeniny, pečení apod? Mohla by, prosím, paní manželka, poradít? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 5.11.2009 21:27

Stevie se dá velmi dobře množit vegetativně za použití stimulátoru v expandovaném perlitu, kde mi zakoření do 3 týdnů. Trochu problém je v dalším pěstování ve hlíně v květináči, kde musí být dobrá drenáž a zalévat velmi opatrně, aby nedošlo k přemokření, které má za následek uhynutí rostliny. bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika