Plectrantus rýmovník



host - 180.10 (?) 
12.9.2011 16:01, zobrazeno: 20832x

Prosím o sdělení jak používat pokojovou léčivku plectrantus, které se říká lidově rýmovník. Jsou všecnny druhy plectrantusu léčivé nebo jen jeden druh.?  Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kaoma - (4) - 26.178 (?), 19.1.2012 15:25

Při rýmě a nachlazení se doporučuje inhalovat aromatické látky z pár lístků rozlámaných v ruce. Pomáhá i astmatikům. Při vysokém tlaku, cholesterolu a srdečních potížích pít odvar z 1 listu na 1 hrneček. Výluh mírně desinfikuje, léčí i drobné ranky a spáleniny. Taky odpuzuje hmyz, takže se často používá jako odháněč much, komárů a molů. :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 21.1.2012 10:45

Zdravím Šárko molice Plectranthus amboinicus je vynikající léčivka u nás téměř neznámá říká se ji mexický eukalyptus, léčivá část je list, užívá se odvar z 1 listu na 1 šálek (hrnek) léčí horečnaté stavy, malárii,snižuje vysoký krevní tlak, cholesterol,pomáhá odstraňovat ledvinové a žlučové kameny, dále léčí játerní choroby, astma,kašel, odčervuje(antihelmeticum)při křečích zažívacího traktu.  Při vnějším použití léčí drobné rány a spáleniny, dezinfikuje,odpuzuje mouchy, komáry a moly.

bylinář Vláďa vlada.vytasek @centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.196 (?), 7.2.2016 11:32
Zdravím, můžou rymovnik používati lidé s nízkým tlakem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.159 (?), 28.9.2017 22:11

Ahoj,  cim je zpusobene poskozeni listu, nevite nekdo?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 240.228 (?), 29.9.2017 10:41

Tipla bych, že přelitím, moc vody nemá rád. Jelikož ho mám na úpalu a zalévám velmi zřídkakdy, tohle jsem na něm ještě neměla(a že už jsem kytek zahubilawink) takže bych tipla to přelití. Určitě nesmí stát voda v misce. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika