Konopí



host - 133.200 (?)
7.4.2019 7:32

Nad "požitkem" z užívání všeobecně dostupného a oficiálně prodávaného produktu není žádný problém se rozepisovat. V porovnání s technickým konopím je vaporizace cbd květů nebo cbd hašiše opravdu požitek, do sekce o léčivých rostlinách tyto zkušenosti zcela určitě patří. CBD, spolu s minamálně dalšími asi 50 kanabinoidy a zatím známýmy asi 120 terpeny, je lék na mnoho neduhů. Zajímavá je studie o jejich vzájemné synergii. To se ví už z dob, kdy vznikala tradiční čínská medicína. Nová studie uveřejněná v časopisu Journal of Cellular Physiology například říká, že sám Šen-nung, jenž je považován za otce tradiční čínské medicíny, považoval konopí za prvotřídní bylinu. Nehledě na záplavu nových studíí o vlivu konopí na chronické a nevyléčitelné choroby, které konečně mohou bez omezení probíhat díky legalizování konopí ve světě.

Některé léčivé terpeny vyskytující se v konopí:

Například těžká, pižmová vůně, typická pro odrůdy typu Kush, je způsobena vysokou koncentrací terpenu myrcenu. Ten je známý hlavně pro své uklidňující účinky a vyskytuje se i v chmelu. Voní-li konopí po borovicích, znamená to, že obsahuje alfa-pinen, esenciální olej vyskytující se v borovicích, ten má pozitivní účinky na pozornost a paměť. Citrusové sativní odrůdy zase obsahují limonen, v rostlinné říši se vyskytuje například v citrónech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.8.2009 12:49

Nejvyšší obsah canabinoidů je u rekombinantních kultivarů, navíc pěstovaných v tzv. Lightboxu (stačí stará skříň vylepená staniolem, a v ní výbojka). Obsah aktivních sloučenin pak dosahuje i v desítkách vyšších násobků, proti pěstování venku, či ve skleníku. Je to ale nákladné (elektřina), musíte aktivně větrat (odsávání), konopí dost při pěstování smrdí a v neposlední řadě riskujete střet se zákonem.

Venku pěstované rostliny jsou vnašich podmínkách tak akorát dobré na rychlé zakrytí koupajících se naháčů - nicméně i zde riskujete návštěvu vyhulené omladiny, či návštěvu policie ČR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.64 (?), 20.12.2011 15:25

To může napsat jen blázen. Příroda je víc než jen zvýšení aktivních látek nepřirozenou cestou. Ať žije globalizace, genetická modifikace, klonování a nepřirozené nepřírodní procesy. Tak uvažuje kde kdo, proto to všechno vypadá přesně tak jak to je. Ach kde bychom byli bez takových chytráků jako jsi Ty!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 20.12.2011 16:43

Nevim, nevim,moc bych to nevystavoval nikde moc na oci lidi.Jinak myslim do 5-ti rostlin tj.maximalne na spravni rizeni, ci pokutu, ale nevim to jiste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.2 (?), 13.4.2016 18:46
ČR je nulová tolerance pěstování konopí indického.V loňském roce jsem měl 4 rostliny, ale dobří sousedé mě udali.Konopí mělo jenom listy, přijela policie a rostliny sebrali.Dostal jsem podmínku na 18 měsíců.Je to paragraf 463/2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.79 (?), 17.4.2016 16:07

Já teda konopí nepoužívám, nefetuji. Ale kdybych pěstoval konopí, nepěstoval bych to doma nebo na zahradě. Kolikrát jsem o tom uvažoval, když jsem četl jaký je problém skrýt to před policií.

Já osobně bych si vytipoval vhodné biotopy v přírodě. Nějaká slunná stanoviště s vhodnými poůdními podmínkami a tam bych to jednoduše rozesel. Výsledek sice nejistý, ale pravděpodobně ucházející, část by mi samozřejmě návštěvníci přírody rozebrali, chcete-li tak rozkradli ale neseberou přece všechno, když nebudu o tom mluvit, tak nebudou vědět kde to hledat. 

Možná by se v nějakých opuštěných objektech a takové se po naší vlasti vyskytují dalo najít slunné místo, ke kterému lze přiložit nějakou skleněnou tabuli a je improvizovaný skleníček. Tam dát trochu substrátu a máte improvizovanou zahrádku s majitelem neznámým. Fízl pak může ňuchat, kdo to tam kdysi před několika měsíci v nestřeženém okamžiku nasadil.

Něco najdou, něco zlikvidují, ale nikdy není šance zlikvidovat úplně všešchno. Chytí vás při trhání? Vždy se z toho vykecáte. tuhle rostlinku jsem chtěl dát do vázičky, protože se mi líbila a jak se jmenuje nevím, botaniku neovládám, výskyt marjánky ve volné přírodě důvodně předpokládat nelze a vlastně i to konopí je léčivka s prokazatelnými léčivými účinky. Stát to bojkotuje jedině protože farmaceutická lobby z toho nemá žádný zisk a výnosnější pro stát je trávit nás všelikými chemickými jedy od Dr. Maxe. Že vás někdo chytí při trhání ve volné přírodě pravděpodobnost fakt mizivá, nula celá, nula nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.152 (?), 2.2.2020 8:14

Mnoho se můžeme naučit od našich babiček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.79 (?), 17.4.2016 16:18

Tebou uváděný § 463/2013 je jen seznam zakázaných látek. O nějaké "nulové toleranci" tam ani slovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.193 (?), 4.4.2019 8:00

Podělil jsem se tu o svůj objev, ale možná jsem se trochu moc rozepsal nad požitkem z vaporizování tohoto legálního léčebného konopí a dal jsem odkaz jen na jeden obchod, takže to asi trochu moc připomínalo reklamu. Každopádně jsem chtěl reagovat na příspěvek o pěstování konopí k léčebnému užití. Chtěl jsem říct, že jsem nedávno zjistil že se kromě cbd olejů a jiných cbd doplňků stravy prodávají i květy oficiálních cbd odrůd, splňující limit obsahu thc do 0,3% a přitom má každá jinou chrakteristickou vůni danou typem odrůdy atd. tedy když chce člověk vaporizovat ze zdravotních důvodů legální konopí, nemusí se trápit jen s nechutnými květy konopí technického. A spíš než složitě pěstovat bych volil tuto cestu. Pěkný den. -Jan-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.200 (?), 7.4.2019 7:32

Nad "požitkem" z užívání všeobecně dostupného a oficiálně prodávaného produktu není žádný problém se rozepisovat. V porovnání s technickým konopím je vaporizace cbd květů nebo cbd hašiše opravdu požitek, do sekce o léčivých rostlinách tyto zkušenosti zcela určitě patří. CBD, spolu s minamálně dalšími asi 50 kanabinoidy a zatím známýmy asi 120 terpeny, je lék na mnoho neduhů. Zajímavá je studie o jejich vzájemné synergii. To se ví už z dob, kdy vznikala tradiční čínská medicína. Nová studie uveřejněná v časopisu Journal of Cellular Physiology například říká, že sám Šen-nung, jenž je považován za otce tradiční čínské medicíny, považoval konopí za prvotřídní bylinu. Nehledě na záplavu nových studíí o vlivu konopí na chronické a nevyléčitelné choroby, které konečně mohou bez omezení probíhat díky legalizování konopí ve světě.

Některé léčivé terpeny vyskytující se v konopí:

Například těžká, pižmová vůně, typická pro odrůdy typu Kush, je způsobena vysokou koncentrací terpenu myrcenu. Ten je známý hlavně pro své uklidňující účinky a vyskytuje se i v chmelu. Voní-li konopí po borovicích, znamená to, že obsahuje alfa-pinen, esenciální olej vyskytující se v borovicích, ten má pozitivní účinky na pozornost a paměť. Citrusové sativní odrůdy zase obsahují limonen, v rostlinné říši se vyskytuje například v citrónech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.16 (?), 8.4.2019 9:36
Oleje z květů mi pomohly na migrény. I dnes si občas dopřeju, jak se říká pro zichr. Konopí je velmi užitečná bylina. Za oknem pěstujiu technické konopí a křupavé hořké lístky přidávám do salátů. V létě celkem rychle obrůstá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika