Konopí



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
26.8.2009 12:49

Nejvyšší obsah canabinoidů je u rekombinantních kultivarů, navíc pěstovaných v tzv. Lightboxu (stačí stará skříň vylepená staniolem, a v ní výbojka). Obsah aktivních sloučenin pak dosahuje i v desítkách vyšších násobků, proti pěstování venku, či ve skleníku. Je to ale nákladné (elektřina), musíte aktivně větrat (odsávání), konopí dost při pěstování smrdí a v neposlední řadě riskujete střet se zákonem.

Venku pěstované rostliny jsou vnašich podmínkách tak akorát dobré na rychlé zakrytí koupajících se naháčů - nicméně i zde riskujete návštěvu vyhulené omladiny, či návštěvu policie ČR

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.8.2009 12:49

Nejvyšší obsah canabinoidů je u rekombinantních kultivarů, navíc pěstovaných v tzv. Lightboxu (stačí stará skříň vylepená staniolem, a v ní výbojka). Obsah aktivních sloučenin pak dosahuje i v desítkách vyšších násobků, proti pěstování venku, či ve skleníku. Je to ale nákladné (elektřina), musíte aktivně větrat (odsávání), konopí dost při pěstování smrdí a v neposlední řadě riskujete střet se zákonem.

Venku pěstované rostliny jsou vnašich podmínkách tak akorát dobré na rychlé zakrytí koupajících se naháčů - nicméně i zde riskujete návštěvu vyhulené omladiny, či návštěvu policie ČR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.64 (?), 20.12.2011 15:25

To může napsat jen blázen. Příroda je víc než jen zvýšení aktivních látek nepřirozenou cestou. Ať žije globalizace, genetická modifikace, klonování a nepřirozené nepřírodní procesy. Tak uvažuje kde kdo, proto to všechno vypadá přesně tak jak to je. Ach kde bychom byli bez takových chytráků jako jsi Ty!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 20.12.2011 16:43

Nevim, nevim,moc bych to nevystavoval nikde moc na oci lidi.Jinak myslim do 5-ti rostlin tj.maximalne na spravni rizeni, ci pokutu, ale nevim to jiste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.2 (?), 13.4.2016 18:46
ČR je nulová tolerance pěstování konopí indického.V loňském roce jsem měl 4 rostliny, ale dobří sousedé mě udali.Konopí mělo jenom listy, přijela policie a rostliny sebrali.Dostal jsem podmínku na 18 měsíců.Je to paragraf 463/2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.79 (?), 17.4.2016 16:07

Já teda konopí nepoužívám, nefetuji. Ale kdybych pěstoval konopí, nepěstoval bych to doma nebo na zahradě. Kolikrát jsem o tom uvažoval, když jsem četl jaký je problém skrýt to před policií.

Já osobně bych si vytipoval vhodné biotopy v přírodě. Nějaká slunná stanoviště s vhodnými poůdními podmínkami a tam bych to jednoduše rozesel. Výsledek sice nejistý, ale pravděpodobně ucházející, část by mi samozřejmě návštěvníci přírody rozebrali, chcete-li tak rozkradli ale neseberou přece všechno, když nebudu o tom mluvit, tak nebudou vědět kde to hledat. 

Možná by se v nějakých opuštěných objektech a takové se po naší vlasti vyskytují dalo najít slunné místo, ke kterému lze přiložit nějakou skleněnou tabuli a je improvizovaný skleníček. Tam dát trochu substrátu a máte improvizovanou zahrádku s majitelem neznámým. Fízl pak může ňuchat, kdo to tam kdysi před několika měsíci v nestřeženém okamžiku nasadil.

Něco najdou, něco zlikvidují, ale nikdy není šance zlikvidovat úplně všešchno. Chytí vás při trhání? Vždy se z toho vykecáte. tuhle rostlinku jsem chtěl dát do vázičky, protože se mi líbila a jak se jmenuje nevím, botaniku neovládám, výskyt marjánky ve volné přírodě důvodně předpokládat nelze a vlastně i to konopí je léčivka s prokazatelnými léčivými účinky. Stát to bojkotuje jedině protože farmaceutická lobby z toho nemá žádný zisk a výnosnější pro stát je trávit nás všelikými chemickými jedy od Dr. Maxe. Že vás někdo chytí při trhání ve volné přírodě pravděpodobnost fakt mizivá, nula celá, nula nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.152 (?), 2.2.2020 8:14

Mnoho se můžeme naučit od našich babiček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.79 (?), 17.4.2016 16:18

Tebou uváděný § 463/2013 je jen seznam zakázaných látek. O nějaké "nulové toleranci" tam ani slovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.193 (?), 4.4.2019 8:00

Podělil jsem se tu o svůj objev, ale možná jsem se trochu moc rozepsal nad požitkem z vaporizování tohoto legálního léčebného konopí a dal jsem odkaz jen na jeden obchod, takže to asi trochu moc připomínalo reklamu. Každopádně jsem chtěl reagovat na příspěvek o pěstování konopí k léčebnému užití. Chtěl jsem říct, že jsem nedávno zjistil že se kromě cbd olejů a jiných cbd doplňků stravy prodávají i květy oficiálních cbd odrůd, splňující limit obsahu thc do 0,3% a přitom má každá jinou chrakteristickou vůni danou typem odrůdy atd. tedy když chce člověk vaporizovat ze zdravotních důvodů legální konopí, nemusí se trápit jen s nechutnými květy konopí technického. A spíš než složitě pěstovat bych volil tuto cestu. Pěkný den. -Jan-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.200 (?), 7.4.2019 7:32

Nad "požitkem" z užívání všeobecně dostupného a oficiálně prodávaného produktu není žádný problém se rozepisovat. V porovnání s technickým konopím je vaporizace cbd květů nebo cbd hašiše opravdu požitek, do sekce o léčivých rostlinách tyto zkušenosti zcela určitě patří. CBD, spolu s minamálně dalšími asi 50 kanabinoidy a zatím známýmy asi 120 terpeny, je lék na mnoho neduhů. Zajímavá je studie o jejich vzájemné synergii. To se ví už z dob, kdy vznikala tradiční čínská medicína. Nová studie uveřejněná v časopisu Journal of Cellular Physiology například říká, že sám Šen-nung, jenž je považován za otce tradiční čínské medicíny, považoval konopí za prvotřídní bylinu. Nehledě na záplavu nových studíí o vlivu konopí na chronické a nevyléčitelné choroby, které konečně mohou bez omezení probíhat díky legalizování konopí ve světě.

Některé léčivé terpeny vyskytující se v konopí:

Například těžká, pižmová vůně, typická pro odrůdy typu Kush, je způsobena vysokou koncentrací terpenu myrcenu. Ten je známý hlavně pro své uklidňující účinky a vyskytuje se i v chmelu. Voní-li konopí po borovicích, znamená to, že obsahuje alfa-pinen, esenciální olej vyskytující se v borovicích, ten má pozitivní účinky na pozornost a paměť. Citrusové sativní odrůdy zase obsahují limonen, v rostlinné říši se vyskytuje například v citrónech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 18.16 (?), 8.4.2019 9:36
Oleje z květů mi pomohly na migrény. I dnes si občas dopřeju, jak se říká pro zichr. Konopí je velmi užitečná bylina. Za oknem pěstujiu technické konopí a křupavé hořké lístky přidávám do salátů. V létě celkem rychle obrůstá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika