Zavaření uzeného masa, sklenice



host - 185.138 (?)
27.1.2019 19:53

Používám šroubovací víčka, naprosto spolehlivá, vzhledem k vyšší teplotě chytají krásně, navíc jsem kupovala ty s výstupkem, který výrazně přiskočí při chycení víčka. Musí to být druh pro mastné a vyšší teplotu, brala jsem je rovnou se sklenicemi, které jdou beze zbytku vyklopit. Bývá v nich třeba maso v Lidlu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 221.137 (?), 27.1.2019 18:28, zobrazeno: 14530x
Dobrý večer. Chci zavařit uzené maso do sklenic. Můžu ho dát i do sklenic se šroubovacími víčky nebo to musim dát jen do těch sklenic s víčkem s červeným proužkem a uzavřít zavařovací hlavou? Děkuji, Dana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.1.2019 18:36

Myslím, že do Omnia s červeným těsněním je to spolehlivější. Do šroubovacích jsem to nezkoušel. Pravidelně kontrolovat tuhost nálevu a do roka spotřebovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 27.1.2019 19:53

Používám šroubovací víčka, naprosto spolehlivá, vzhledem k vyšší teplotě chytají krásně, navíc jsem kupovala ty s výstupkem, který výrazně přiskočí při chycení víčka. Musí to být druh pro mastné a vyšší teplotu, brala jsem je rovnou se sklenicemi, které jdou beze zbytku vyklopit. Bývá v nich třeba maso v Lidlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 28.1.2019 16:46

Je celkem jedno, jaký tvar víček na zavaření uzeného použijme. Vzhledem k výšce teploty době sterilace chytají dobře víčka s gumou, omnia i twist off.. Je dobře dodržovat určitá pravidla:
1. Se zavařením masa počítejme ještě před uzením, hned při nakládání. Neudíme maso s kostí naopak nezbavujeme je kůže. Platí to především pro bůčky.
2. Nelákujeme maso příliš dlouho, s výhodou nastřikujeme
3. Neudit zbytečně dlouho a vysokou teplotou. Počítáme s tím, že zavařením maso změkne 
4. Můžeme sterilovat uzené ještě teplé přímo z udírny. Zaléváme teplou osolenou vodou nebo vývarem. Ušetříme tak čas, energii, aroma i konzistenci masa
5. Nálevem neplníme sklenici tak vysoko jako třeba okurky. Víčko by mohlo nechytnout
6. Sklenice bez zúženého hrdla - tzv. masovky se mi neosvědčily o nic lépe. Kusy masa beztak nevyplní obsah sklenice úplně. Smysl by to mělo u zavaření tlačenky nebo výrobě šunky přímo ve skle (jako šunkovar). I tyto sklenice se špatně vyklápějí kvůli pístovému efektu. 
7. Zavařené maso bez autoklávu či opakované sterilace je polokonzerva. Uskladňuje se v chladnu a neslouží k dlouhodobému skladování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 28.1.2019 21:16

Tyhle masovky jsou mírně kónické, ale stejně je nevyklápíme. Jde hlavně o to, že obsah snadno dostaneme ven nožem, bez obcházení oblouku, který mají klasické omnia sklenice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.62 (?), 29.1.2019 8:15

Pamatuju ještě klasické masovky s hranatou gumou, skleněným víčkem a plechovou přitahovací sponou. Měly obsah 1/2l a litr. Nástup Omnia sklenic je ale vytlačil z trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika