Venkovní pec Morsø



Franta M - (15) - 59.11 (?)
19.7.2014 21:26

Jedna pizza


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.6.2014 12:04

njn a nyní je to gril Weber. Pec má hoření na úplně jiném principu a určitě nemáte těch 98 kg tepelně akumulační hmoty jako Morsø, natož nějakých 350 kg jako italské pece (na základě jejich inspirace pec Morsø byla navržena).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta M - (15) - 59.11 (?), 10.6.2014 20:43

Pane Stando von Königgrätz koukám, že to máte pěkně zaškatulkované, když to není tohle tak je to tamto. Pro mě je důležité, že to funguje. Tak mám HYBRID něco mezi pecí a grilem

Nejdříve jsem to zkoušel jako pec. Vzduch to nasává manipulačním otvorem. To hoří, když uděláte hraničku uprostřed prostoru. Když uhlíky přesunete ke stranám a dozadu, teplota začne klesat a o regulaci si můžete nechat zdát.

Hmotnost pece může být i negativní. Při představě, že si chci udělat dvě pizzy a roztápím třímetrákovou pecsurprise

Opravdu ten HYBRID vidím jako pec, takže negriluji, ale spíš peču. Mám rád maso s vůní dřeva, ale nemusí být očouzené.

Nadělám fotky nebo třeba i video o funkčnosti, pokud to bude někoho zajímat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 10.6.2014 23:48

on ten originál odpovídá dánsko-norsko-švédskému tylu pikniku, který začíná v neděli kolem 11 hodin a končí dlouho po večeři kolem 21 hodiny. K obědu jsou grilované pokrmy a k večeři pečené.

V našem kulturním prostředí ani italský originál či preciznost severské modifikace neoceníme. Navíc kolik lidí si u nás ocení, že v tom jejich šamotu je vermikulit místo slovenského dinasu (roztápíte dýl, drží teplo dýl).

Tak ať ten Váš slouží právě Vašemu stylu "grilovačky". yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta M - (15) - 238.50 (?), 12.6.2014 12:23

Ano to je ono, HYBRID pro české grilování.

Takhle roztápím.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta M - (15) - 59.11 (?), 12.6.2014 21:19

Po rozehřátí pece dřevo přesunu ke stranám. A můžeme péct či grilovat.

Potom ještě jedno video.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.162 (?), 13.6.2014 11:35

nenechte se rozhodit, udělal jste si to sám, fungujeto, a to je důležité, moc se mi líbí odkládací deska s nýty, velmi dobrý nápad

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta M - (15) - 59.11 (?), 15.6.2014 9:48

Děkuji.

Nýty byla zatím nejdražší položka. Kamarádovi se to taky líbilo, ale pak mě dostal otázkou. "Proč si to neudělal z nábojnic?" Opravdu mě to před tím nenapadlo a přitom ty nábojnice vyjadřují můj naturel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta M - (15) - 59.11 (?), 9.7.2014 22:30

Zkušenosti s pecí jsou pozitivní i negativní. 

Jedná se především o udržení teptoty.  Udržet teplotu vyžaduje neustálou kontrolu. Dělá to asi topení dřevem. Uhlí by to možná vyřešilo. Vůně dřeva je ale nenahraditelná.

O víkendu byli pstruzi a mezi tím si ženské vzpomněly na pizzu. Nebyl problém zvýšit teplotu a udělat jim pizzu a vzápětí teplotu snížit a dál grilovat pstroužky.  V tomto případě se rychlá změna teploty hodí. U velké pece máte teplotu nalajnovanou, ale nevhodnou k individuální změně.

Je to opravdu více pec než gril, protože jsem pstruhy neotáčel a byli dokonale propečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.7.2014 8:08

na udržení teploty je tam příliš málo tepelně akumulační hmoty jako je šamot nebo "lávový kámen".

Ve vašem případě bych asi přídil 3-5 cm tlustý tál ze znělce. Opatřil bych jej opásáním s uchy pro vyjmutí a mohl jej tak užívat jako setrvačník v peci, nebo položením na pult okovaný zmíněnými nábojnicemi jako klasický grilovací lávový kámen. Nejlevněji znělec seženete jako "drážní štěrk" na podbíjení kolejnic, ale ten bude dobrý jen tak na obsypání kolem stěn pece bez možností vyjmutí či vložení i během provozu (dá se taky koupit v prodejnách jako ten štěrk, co se dává na saunová kamna).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Franta M - (15) - 59.11 (?), 19.7.2014 21:26

Jedna pizza


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika