Uzeni bucek



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 168.31 (?) 
12.1.2017 15:37

Například při  80 °C je koncentrace kyslíku v čisté vodě přibližně 2,6krát menší než při 0°C. Při 100 °C je asi třikrát menší. Pokud by voda před zahříváním byla kyslíkem nasycena, tak jeho obsah bude s rostoucí teplotou jenom klesat, a jeho koncentrace po dosažení bodu varu se pak dál  měnit nebude, bez ohledu na to, jak dlouhou budeme dál vařit. Naopak, jak pak bude voda chladnout, tak v ní obsah kyslíku bude zase narůstat.

Zdroj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 168.31 (?), 12.1.2017 12:07

a skusal ste uz niekedy 6 tyzdnove nalozenie masa?mne ani po 5 tyzdnoch maso nezkrehlo tak aby som nemusel pri udeni dvihnut teplotu kedze bolo stale tvrde a huževnate, z toho som jeleň ked tu niekto napiše že po 6 tyzdnoch v naleve ma maso makke zeby ho rovno mohol jest z nalevu, nechapem kde robim chybu ze mne to nevyšlo, ini zase tvrdia ze maso tak ani nemože zmaknut no i mne to tak vychadza z osobnej skusenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 67.66 (?), 12.1.2017 18:39

Nejsem odborník před maso, ale myslím, že je to o teplotě. Když bude maso naložené v tuhé zimě a lák bude mít kolem nuly, ke změknutí dojde pozdě nebo vůbec. V teplotách kolem 4-6 stupňů ty měknoucí propcesy proběhnou. Ovšem s rizikem, že mohou proběhnout i procesy kazící. Samozřejmě záleží i na stáří masa, druhu soli, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika