udírna



skopous - (12) - 231.194 (?)
8.11.2011 4:05

Moc pěkná udírnička. Jaké má vnitřní rozměry?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 224.30 (?), 24.8.2009 13:02

No, někde jsem to tady četl,  že někdo netíral vnitřek udírny vodním sklem, tak mě zajímal názor zkušených co si o tom myslí. Co ta omítka, je lepší omítat nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.146 (?), 8.12.2009 21:43

Dobrý den, já bych ji neomítal ale dal bych tam dřevo třeba palubky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skopous - (12) - 231.194 (?), 8.11.2011 4:05

Moc pěkná udírnička. Jaké má vnitřní rozměry?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.182 (?), 28.2.2012 16:46

Dobrý, den chtěl jsem se zeptat jak daleko máte od udírny topeniště a čím máte izolovaný kouřovod.Já budu mít kouřovod kameninovou rouru délky1500mm a průměru125mm, stačí zahrnout hlínou?Délka bude dostačující?Chci udit teplým kouřem.Díky za rady.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.8 (?), 9.2.2015 11:47

Moc krásná práce, celá sestava vypadá nádherně.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.74 (?), 24.8.2009 12:01

Dobrý den, chystám se budovat kombinovanou udírnu s grylem. Podstavec bude kamenný sokl, tělo udírny (grylu) bude z bílých cihel, a topeniště pro uzení bude pouze 1 m od udírny v tom kamanném soklu (bohužel nemůže být dále). Topeniště jak pro uzení, tak pro grylování (spodek udící komory) budou vyzděny ze šamotek. Kouřovod bude součástí soklu. Jelikož při uzení nechci maso péci, ale udit, měl by kouř dostatečně zchladnout, což bude trochu při 1 m kouřovodu problém. Mohu to vyřešit tak, že udělám kouřovod ne jako izolovanou rouru, ale jako větší komoru v tom kamenobetonovém soklu? Nebude to dehtovat? Proč se kouřovod u udíren vlastně izoluje? Když ho nezaizoluji, měl bych teoreticky docílit zchlazení kouře. Je to tak? Nebo tím zapříčiním dehtování? Potřeboval bych nějaké teoretické i praktické rady. Mám 3 možnosti: vložit do soklu rouru a oizolovat ji, zašalovat kouřovod a neizolovat ho, nebo vyzdít větší komoru kde by kouř zchladnul před vstupem do udící komory. Co byste mi poradili? Za rady děkuji předem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 24.8.2009 12:21

Myslím, že kouřovod 1 metr není problém a chladit kouř není potřeba. Chce to regulovat topení tak, aby se teplota kouře držela v předepsaných mezích.  Léta jsem udil v udírně, kde se topilo přímo pod masem a při pečilvém hlídání ohně to šlo bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.74 (?), 25.8.2009 6:41

Měl bych ještě jeden dotaz. Spodek mého díla bude kamenný sokl, to znamená, že základ bude beton. Bude velký problém, když bude topeniště jen betonový odlitek s armou? Jinak řečeno mám ho nechat tak, nebo ho obezdít šamotovými plátky, či cihlami a pak to teprve zalít betonem? Pokud budu šamotovat, tak bude stačit 2 cm plátek, nebo mám dát 6,5 cm cihlu na kantku?

Je to dotaz spíše pro kamnáře. Topeniště pro udírnuzamýšlím možná ani nešamotovat, ale vedle udírny bude ještě 15l kotel na guláž a tam uvažuji následující postup. Vemu šamotky a vyzdím komoru topeniště a uhláku šamotkama a to pouze na kantku. tj 6,5 cm šamotová vrstva. zepředu budou kolem dvířek cihly na ležato, takže cca 12,5mm vrstva. Pak to celé zaliji ze tří stran betonem, respektive obezdím kamenným soklem. Mohu se zeptat, zda je v tom nějaký základní stavební, či kamnářský problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alex.alex - (2) - 18.5 (?), 22.2.2010 22:05

Dobrý den. Posílám pár fotek z právě dokončené udírny, která byla ověřena jedním uzením. Krásná vůně od bílého kouře a nádech voňavých klobásek už má. Takže spokojenost.V případě zájmu pošlu podrobnější popis nebo i vyrobím.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.253 (?), 22.2.2010 22:39

Dobrý den, zajímá mě, kde jste pořídil ty dvířka k topeništi.Z jakého jsou materiálu o jaké síle. Sháním dvířka cca 25 cm šíře, 15cm výšku k topeništi pod láv.kámen a dále dvířka 20 x 15 cm.-samozřejmně kompletní i s rámečkem na osazení do šamot.cihel. Dělal jste si je asi sám, nebo u kováře-za jakou cenu? Lze použít do vnitřku i nějaký materiál, aby při náhodném doteku nedošlo k popálení? Nevím, zda jsem o tomto někde nečetla, že něco podobného existuje, ikdyž je mi to divné, každý kov-dvířka u kamen když se topí, tak pálí.Děkuji za odpověď, Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika