udírna



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 126.193 (?) 
25.7.2009 0:12

Boilerový teploměr je z plastu a nemá stupnici-jen modrou a červenou barvu.
Do udírny pouze kotlový malý teploměr v rozsahu-20-120 C. Má zabudované kovové futro, které zamontuješ do tělesa udírny ateploměr zasuneš. Ideální výška je cca 10 cm od stříšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 140.174 (?), 19.11.2009 10:53

Řešil jsem stejný problém s teploměrem.Mám udírnu obestavenou kamenem, takže jsem sháněl teploměr s dlouhým čidlem kolem 50 cm, abych se dostal do středu udírny.  Našel jsem firmu eximus z Blanska, kde si můžete vybrat z opravdu velké nabídky jak rozsahem stupňů, velikosti ciferníku a délky čidla. Já si pořídil teploměr v rozsahu 0-2000C, průměr budíku 100 mm, a délka čidla 63 cm a zaplatil jsem i s dopravou kolem 600 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.120 (?), 17.12.2008 18:49

S šamotovou udírnou mám velice špatné zkušenosti.Kdysi jsem získal vlečku šam.cihel.Po stavbě mi nějaké zbyly, co s nimi?Postavíme udírnu! Ale chyba.Velice špatně se reguluje teplota.Stačí trochu přetopit a je problem.Zatímco na topeniště je šamot ideální na samotnou stavbu bych ho nedoporučoval.Nakonec mám topeniště ze šamotu a smotnou udírnu ze dřeva 

petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.12.2008 20:15

Neumím si přestavit, proč by měla udírna ze šamotových cihel mít jiné vlastnosti než z obyčejných cihel. Tepelná kapacita a izolační vlastnosti se, dle mého, nemohou příliš lišit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 18.12.2008 11:26

Umím si představit, že by udírna ze šamotek měla jiné vlastnosti, jak z klasických cihel.Vede mne k tomu životní zkušenost s lidmi, kteří přišli pro radu co a jak udělat, aby vše záhy stvořili (lépe),tudíš úplně špatně.Toto může být jeden z případů, kdy vlastnosti šamotových cihel, jdou proti původnímu záměru, tj. nevyhovují danému účelu.Jejich tepelná vodivost a další řada parametrů se velice od (klasiky) liší a může to mít v konečném důsledku onen negativní dopad na průběh uzení.Na druhou stranu však věřím tomu, že se dá nalézt způsob jakým i v takovéto udírně vyudit s úspěchem, chce to trpělivost pro nalezení optimálního postupu při uzení (tady neznám míru zkušeností majitele),obecně lze konstatovat pouze jedno, žádný učený z nebe nepadl, zkušenost si žádá oběti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 18.12.2008 11:58

Smím se zeptat, čím je podle Vás způsobeno, že tepelná vodivost šamotek se od klasických cihel tak velmi liší? Osobně jsem to přiložením ruky nepozoroval, ale mohu se mýlit. Topeniště mám ze šamotek a samotnou udírnu z obyčejných cihlel. Vnitřek udírny je omítnutý šamotovou maltou, nevěděl jsem jestli pálená hlína odolává kouři. 
   Řekl bych, že výhodou zděných udíren je jejich tepelná kapacita - když se vyhřejí, udržují optimální teplotu bez ohledu na výkyvy způsobené přikládáním. Tepelná kapacita závisí na hmotnosti zdiva. Rozdíly hmotností různých materiálů cihel mi nepřijdou velké.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.36 (?), 25.12.2008 6:56

Nedávno jsem dostavil udírničku. Na tomto odkazu http://duchodcecekatel.webovastranka.cz/image/1850_Ud%C3%ADrny je asi padesát fotek které jsem nafotil během stavby. Snad někomu poslouží jako návod nebo jako malá nápověda. Chtěl jsem nějaké fotky přidat i sem, ale jsem víc řemeslník než počítačový expert.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.44 (?), 25.12.2008 9:02

Pěkně zpracované fotky, samotná udírna je jednoduše konstrukčně řešena a myslím, že fotky můžou někomu pomoci s realizací.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.208 (?), 25.12.2008 9:18

Dnes příjde ten velký den, kdy poprvé zatopím v nové udírně.  Doufám, že se nedočkám nějakého negativního překvapení...  Původní plány na malou udírnu padly a tak opět máme největší uzák ve střední Evropě.  Když stavět, tak s rozletem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.44 (?), 25.12.2008 10:22

Tak ať se podaří, dejte vědět jak šmakovalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika