Udírna



host - 102.201 (?)
24.5.2014 15:10

Umíte-li postavit pouze kamennou lokomotivu, pak jistě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 226.182 (?), 19.1.2014 12:32

Protože udím docela často a pokud je velký mráz je lepší kouřovod zaizolovat.Tady nejde o nějaké hrnutí tepla do udírny ale že se nebude kouřovod ochlazovat a poté dehtovat.Kouřovod mám zaizolovaný a ještě přihrnutý zeminou.Udím na 60-70C.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Gar - (3) - 179.23 (?), 14.5.2014 21:50

Dobrý den. Prosím o radu. Chci stavět udírnu a nevím která udírna je lepší. Ze dřeva, nebo zděná? Díky za názory.

Nevím z jaké udírny je maso a klobásy chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 15.5.2014 9:28

Zdravím, podle mého názoru je lepší udírna dřevěná.Nedrží tolik vlhka a dříve se vyhřeje.To ale neznamená že se ve zděné nebo plechové udírně nedá vyudit.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.5.2014 10:08

Ze zděnou udírnou naděláte víc parády. Pokud si vyhrajete ze vzhledem, tak ji budou všichni obdivovat. Dřevěnou bednu, i když si myslím, že je na uzení lepší, vám nikdo moc nepochválí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.199 (?), 23.5.2014 6:55

Některé ty kamenné lokomotivy na zahrádkách opravdu dělají parádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.201 (?), 24.5.2014 15:10

Umíte-li postavit pouze kamennou lokomotivu, pak jistě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 25.5.2014 6:46

Učíme se celý život.Takže, kdo umí, tak vyudí maso v dřevěné i ve zděné.Sedačku v cizím autě si taky upravíte na svojí postavu, tak proč by jste nezkrátili dvoumetrový náhon u ohniště, když jste zvyklí na metrový.Moje žena kdysi dávno postavila udírnu v koutě zahrady, než jsem se vrátil z práce.Z cihel na 15 cm.Sloužila 20 let.Jenomže to byla jiná doba.Prasat se zabíjelo mnoho.Teď se z toho dělá atrakce.A kolik stojí bůček.Mladým stačí cola a KFC.Všichni dělají šťouchané brambory.Třeba i z brambor vařených ve slupce.Hlavně když jsou štouchné.Ale myšlenka je, proč to píšu, že si dneska rozmyslím, jestli budu vůbec něco udit.Vzít 2 tisíce, jít něco koupit a pak to rozdávat?Někdy gothaj udělá taky pohodu a bez problemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.11 (?), 15.5.2014 21:15

to asi nie je objektívne možné posudit... resp aj napriek dlhoročným skúsenostiam by som sa to neodvážil... je tam mnoho faktorov ktoré môžu mať vplyv...  nedá sa jednoznačne posudit a povedať že napr z drevenej udiarne je udenina chutnejšia...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.5.2014 13:43

Mám udírnu zděnou. Kdybych jio stavěl znovu, asi bych zvolil dřevěnou. Myslím, že o chuti to není, ta je dána dřevem, kouřem, naložením teplototou, délkou uzení, atd., nikoli materiálem stěn udírny.
   Nevýhodou zděné udírny je její dlouhé rozehřívání. Jestliže tedy udíme krátce (ryby, sýr, kuřata klobásy horkým kouřem), tak často 1/4 doby topíme prázdné udírně. Naopak při uzení větších kusů masa oceníme tepelnou kapacitu zděné udírny. Zdi vyhřáté třeba na 60-70st. si teplotu udrží i při ne zcela pravidelném přikládání.
    S udírnou, která víc peče mám své zkušenosti. Taky mi přišlo divné, že i když držím teplotu na 60 st., maso chutná víc jak z grilu než z udírny. Léta jsem s tím bojoval. Existují způsoby, jak udírnu vcelku jednoduše  upravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.252 (?), 16.5.2014 18:30

asi bude potrebné zvážit, či budete chciet udit studeným dymom alebo udit pri vyšších teplotách... ja udim zasadne studeným dymom a tam si myslím, že je lepšia drevená udiareň... pokial však zvažujete udenie pri vyšších teplotách, tak potom to môže byť inak a vhonejšia možno bude murovaná udiareň... pokial si tak zbežne premietnem, tak v okolí čo poznám ľudí čo udievajú doma, tak asi všetci majú drevené udiarne... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika