Uchycení roštu v krbu



martin kubica - (1) - 17.42 (?) 
11.6.2010 12:18, zobrazeno: 10776x

stavím venkovní krb a potřebuju vyřešit uchycení roštu.Může mi někdo poradit?Mám na mysli něco takového, abych dostal rošt při kontrole masa mimo krb, pro snadnější (obracení, vyjmutí masa) a abych se u toho moc nepopálil.

Díky za inspiraci Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 11.6.2010 12:41

V mém případě budu zdít šamotky v topeništi po jednotlivých šárech s mezerou cca 1 cm, šamotka nebude vyspárována až po hranu cihly, ale spárovačka bude zapuštěna cca 1 cm. 
Vzniknou tak vodítka pro zasunutí roštu. Zdít je však třeba dle již zakoupeného roštu, nebo po vyzdění je nutné rošt na míru vyrobit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.7.2010 15:13

Taky lze jeden šár šamotek předsadit o 2 cm směrem do ohniště a rošt klást na ně. Se zazdíváním železa do zdi (dělal jsem v udírně) jsem moc dobré zkušenosti neměl. Asi rozdílnou tepelnou roztažností se mi ze zdi trochu vydrolují. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.94 (?), 1.7.2010 12:36

Stačí do bočních stran krbu či grilu zazdít kovový "U" profil, např. 1,5x1,5 cm.

Před zděním, do šamotky vyříznout flexou drážku na profil, aby nebyla spára mezi cihlami tak velká a pak už stačí jen zazdít.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika