Šunka bez rychlosolí



Radek.P - (36) - 183.41 (?)
5.2.2020 14:42

Zdravím, včera jsem dodělal domácí šunku.Je vyrobena z vepřové plece, bez rychlosoli a bez prátu.Jen maso nakrájené na kostky, sůl,cukr a voda.Dobře promíchat v lepivou hmotu, dát do šunkovaru a druhý den uvařit ve vodě 75-80C cca 2 hod.Krásně drží, nic se nerozpadá.rpstylle@seznam.cz


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 176.115 (?), 4.2.2019 19:16

Aby v šunce nebyly bublinky, musí se míchat ručně, žádný robot nebo mixer. 10% obsahu se pomele na šajbjě č. 2, přidává se lžička moučkového cukru a je potřeba nechat směs 2 dny odležet. Do šunky nikdy nepřidávám Pragandu a aby šunka neztratila po nářezu barvu, přidává se trochu šťávy z nastrouhané červené řepy.. Šunky vyrábím již léta, krůtí, králičí, vepřovou, hovězí i kuřecí a uzené či masné výrobky již mnoho let nenakupujeme. Šunkám zdar, open.now@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 162.100 (?), 15.2.2019 10:55

Šunku jsem nikdy nemíchal ručně, nikdy ni BUBLINKYc nemelu na šajbě. Maso nakrájím na kousky, 20 minut hnětu v pekárně a natlačím do šunkovaru a BUBLINKY tam nemívám!  Není to divné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.2.2019 11:06

Aby v šunce nebyly bublinky, musí se míchat ručně, žádný robot nebo mixer

To je samozřejmě nesmysl. Koneckonců šunka se vyrábí i profesionálně a rozhodně ji nikdo rukama nemíchá.
   Na druhé straně souhlasím, že mixér, i když naseká maso najemno, není to nejlepší. Jednak se směs snadno zahřeje, navíc drastické mixování rozbije i makromolekuly zodpovědné za lepivost prátu. Lepší je pomalý robot, pekárna či ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.223 (?), 23.2.2019 17:04

pro Ferdu Mravence: vy nemelete do šunky žádné maso na prát? Co tedy používáte jako spojku? A ještě se vrátím k míchání ve vztahu k bublinám. Osobně se domnívám, že bublinky vznikly díky vysoké rychlosti při strojním zpracování masa mixérem. Je pochopitelné, že velkovýrobce maso rukou nemíchá, ale rychlost kutru není tak vysoká, jako je tomu u mixéru. Do masa se pak nedostává nadbytečný vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 26.2.2019 16:13

pro Ferdu Mravence: vy nemelete do šunky žádné maso na prát?

Nejsem Mravenec, ale myslím, že nutné to není. Když se kostky masa míchají dostatečně dlouho a zabrání se jejich zahřátí, získají takovou lepivost, že u sebe drží i bez prátu. 
   Protože dosáhnout profesionální technologie v kuchyni není snadné, je snazší přeci jen tu trochu prátu použít. Anebo ještě lépe, šunku vyrobit z jednoho kusu nastříknutého masa. Současná cena 69 Kč za kilo kýty v akci k tomu přímo vybízí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 5.2.2020 14:42

Zdravím, včera jsem dodělal domácí šunku.Je vyrobena z vepřové plece, bez rychlosoli a bez prátu.Jen maso nakrájené na kostky, sůl,cukr a voda.Dobře promíchat v lepivou hmotu, dát do šunkovaru a druhý den uvařit ve vodě 75-80C cca 2 hod.Krásně drží, nic se nerozpadá.rpstylle@seznam.cz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 5.2.2020 16:08
Na straně 1 popisuje ch. Ali co je rychlosul, proč se používá, co jsou ečka, proč se pouzivaji. Sunka bez pragandy je veprovka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 5.2.2020 18:10

Zdravím pána 205.234.

Podle Vašeho názoru je šunka když se použije praganda? Šunka z obyčejné soli není šunkou? Podle Vás je to vepřovka? Když udělám šunku z krůtího nebo kuřecího masa opět bez pragandy, bude to také vepřovka? Nebo jí dáte jiný název?

Pro Vás bude uplně nejlepší si šunku napíchanou sračkama koupit v krámě. Pragandu nepoužívám. rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.234 (?), 5.2.2020 20:26

Zdravím Radka. Ano jednou za čas si zajdu do Perlovky a koupím si 20 dkg šunky. Kdyz ji budu dělat doma jediné s pragandou. Co je za problém? Je to názor. I s brizou se dá udit.😀👍

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 6.2.2020 10:41

Pro pána 205.234.Když jsem začínal s uzením na moravě před 35.roky, tak žádná praganda nebyla.Nakládalo se maso na uzení, na klobásy, dělala se šunka, nakládal se česnek, zelenina atd.Vše do normální soli.Již řadu roků žiji v Krkonoších a dělám to stejně.Šunku z obchodu napuštěnou sračkama které než ji donesete domů Vám rozmočí papír, jsem již cca 10-12roků nekoupil.Raději si ji udělám doma a vím co v ní mám.

Píšete: Co je za problém? Je to názor.

Já problém nemám, Vy jste odepsal, že šunka bez rychlosoli není šunka ale vepřovka.Co je podle Vás vyuzené maso, naložené v normální soli?Podle Vás jako odborníka to asi uzené nebude, že?

Žádný názor jsem napsaný neviděl.Jako laika by mě zajímal.Proč šunku jedině s pragandou?

Vyudit se dá na jakémkoliv dřevě.Každý ale máme jinou chut'.

rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika