Stavba udírny s grilem svépomocí



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?)
18.2.2012 7:42

Spád kouřovodu 7cm na bm je v pohodě. Zaizolovat můžeš třeba dvouplášťovým kouřovodem (alá nerezové komíny). Pravdou je, že to asi bude vypadat industriálně, ale funkčnost v tomto případě je asi důležitější. Případně kouřovad "zazdít" do tunelu, ten pak použít jako odkladiště všeho možného, nebo jako opěrnou zídku...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
         
Jirka_Kovi - (5) - 165.212 (?), 17.2.2012 15:47

Zdravím pánové, po dlouhém bádání a hloubání jsem si tak nějak navrh Krb a Uzák. Přidávám foto (resp. obrázky návrhu). Prosím o kritiku - pokud vidíte chyby rád bych o nich věděl teď, než to řešit v budoucnu. A mám i jednu konkrétní otázku: Mohu dát mezy stěny/pláště uzáku nějakou izolační vatu (rokvol nebo jak se to jmenuje)? Pokud ne poraďte čím izolovat... nebo neizolovat? Jen upřesnění - spodek uzáku je plech, který má cca 4cm límec a ten "klobouk" uprostřed je kvůli zakrytí vývodu kouřovodu. Na plechu i v "klobouku" bude písek - kvůli mastnotě. A mám dobře komín u krbu? Myslím ty "zrcadla.

Krb1
Krb1
Krb2
Krb2
Krb3
Krb3
Krb4
Krb4
Krb5
Krb5
Krb6
Krb6
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 17.2.2012 17:18

Teda, pojal jste to přímo ve 3D, ve 4D už to i voní!!! Pěkné, já na to bohužel nemám místo.

S tou vatou nevím zda by to bylo dobré, aby vata do sebe nanatahovala vlhkost, dřevo je samo o sobě dobrý izolant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 17.2.2012 19:39

Teda, pěkná frajeřina... Celá konstrukce by měla být funkční, možná bych upravil postavení udírny vs ohniště, jelikož kolena kouřovodu (ve skoro vodorovné poloze) dosti omezují tah, což se může jevit jako problém. Kouřovod bude nutné zaizolovat a jak psal Mirek, tepelná izolace udírny nebude určitě nutná.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jirka_Kovi - (5) - 165.212 (?), 17.2.2012 21:06

Frajeřina ne. Spíše "piplačka" - 20min zkoušení a 4hod sezení u počítače (je to můj 2.výtvor ve SketchUp). Celý kouřovod je dlouhý cca 3m a převýšení těch skoro vodorovných trubek je cca 20cm. Pokud je to málo není problém prodloužit nohy uzáku :). Na izolaci jsem myslel, ale nevím přesně čím to izolovat - ať to nevypadá blbě (průmyslově) a ať je to funkční. Izolace mezi stěnami mi přišla tak nějak logická což nemsí být praktická a funkční :). Dík moc za názory...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 18.2.2012 7:42

Spád kouřovodu 7cm na bm je v pohodě. Zaizolovat můžeš třeba dvouplášťovým kouřovodem (alá nerezové komíny). Pravdou je, že to asi bude vypadat industriálně, ale funkčnost v tomto případě je asi důležitější. Případně kouřovad "zazdít" do tunelu, ten pak použít jako odkladiště všeho možného, nebo jako opěrnou zídku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.221 (?), 26.2.2012 10:23

Zdravín stavitele krbů, i já jsem se rozhodl poté, co se mi rozpadl kupovaný betonový krb pro stavbu krbu svépomocí. Dlouho jsem sháněl informace o stavbě a materiálech, chtel jsem aby to byko přírodní, nic nového a vyumělkovaného. O materiálu rozhodl osud, syn si našel přítelkyni, její otec koupil bývalou cihelnu, kde je ještě nyní neskutečné množství šamotových cihel. Stavba proběhla napřed virtuálně v programem SketchUp, následovaly konzultace se stavaři o konstrukci a nosnosti, Po zabetonování spodní a středové nosné desky začala vlastní stavba. 14 dnů po práci stavba, týnen zrání a zkušení zapálení. Paráda, bez problémů, spokojenost. Pro inspiraci přikládám foto. Bližší informace poskytnu na emailu: josjjan_zavináč_seznam.cz

pohled1
pohled1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zici - (1) - 238.175 (?), 20.3.2012 21:35

Zdravím všechny:-) Tak jsem se do toho pustil taky. Inspirace je tady spousta. Základy jsou připraveny. Už jen sehnat materiál. Dnes jsem byl v Polsku nakoupit lícové cihly a maltu. Martine, prosím tě, kde je ta prodejna v Porubě na ty dvířka? Dost hodně od tebe čerpám inspiraci. Děkuji Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 22.3.2012 18:23

Ahoj Petře, jsem rád, že můj výtvor dokáže inspirovat :).
Prodejna je v areálu firmy Ptáček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.72 (?), 21.12.2012 17:28

Dobrý den, posílám obrázky mojí udírny a grilu.Na gril se dá grilovat, ale co je nejlepší, že nahoře v okénku je rošt a tam ohřívám např. buřty horkým kouřem senzace.Konstrukce udírny je myslim poznat z obrázku.Celé je to stavěno tak, že stavbu jsem měl asi 15 let nazastřešenou, ale se grilovalo a začalo pršet a byl problém.Tak jsem nad to postavil pergolu. 

gril a udírna
gril a udírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wagas - (1) - 96.10 (?), 28.4.2012 23:25

Ahoj, loni na podzim jsem po roce a půl dokončil svoji krboudírnu. Před stavbou jsem sice měl hrubou představu (mimo jiné i díky tomuto fóru), ale nakonec jsem některé postupy řešil tzv. ze dne na den, takže můžu říct, že je to originál. Tomu odpovídají i některé mouchy, které bych teď už řešil jinak. Ale na to, že v žádném případě nejsem z oboru, a že se jednalo o moji prvotinu, tak jsem s výsledkem spokojený. Takže vkládám foto pro případnou inspiraci. Wagas.

Krboudírna
Krboudírna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika