Stavba udírny s grilem svépomocí



host - 240.4 (?)
26.1.2012 16:05

Ahoj Martine.velice pěkne.chtěl bych se zeptat čím jsi vyzdival licovky s šamotama.lepidlo či malta a jaka?popřipadě přidaval jsi sklo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 17.12.2011 12:00

Koukal jsem na fotky a není to tam vidět. Použil jsem ocelový závěs, který se třeba používá v šatních skříních na kulatinku, na kterou se věší obleky. Je to takové "účko". Koupeno v obyčejném železářství 4ks. Cena do 50 Kč. Přichyceno je to do stěny udírny přes ocelovou hmoždinku. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.254 (?), 9.10.2011 0:05

Zdravím všechny příznivce stavaře-amatéry a uzeného . Děkuji všem za příspěvky a vložené fota, která mi jsou inspirací a odpovědí na mnohé otázky spojené se stavbou krbu s udírnou, do které se co nevidět pustím, protože nejdříve si to musím pořádně nakreslit

Je vidět, že český ručičky jsou pořád zlatý a že jsou mezi námi přemýšliví lidé, kteří zároveň dovedou nejen dobře poradit. Jestli si tohle zachováme dál, tak to nebude dlouho trvat a budou se k nám jezdit učit i z ciziny a to nemyslím jen kvůli krbům.   Well done!

Mirek K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 18.12.2011 19:14

mam skromny dotaz.lame mi hlavou čím je to zalite.myslím tim patra.betonem?nepracuje to.vím pokud se zahřeje beton muže střelit.pokud betonem tak asi tam mate kolem topeniště nějakou izolaci.diky za odpověd.jinač super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 18.12.2011 19:29

Je to tak, kolem ohniště mám tepelnou izolaci (čedičovou vatu). Strop udírny je pouze armovaný beton, tam tepelná ochrana není nutná (teploty okolo stovky).
Martin



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 26.1.2012 16:05

Ahoj Martine.velice pěkne.chtěl bych se zeptat čím jsi vyzdival licovky s šamotama.lepidlo či malta a jaka?popřipadě přidaval jsi sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 27.1.2012 14:42

Celé je to zděno na zdící a spárovací maltě pro lícové zdivo (koupeno v polsku v Castoramě, pytel za 80Kč), je to taková cementová malta s přidanou disperzí. Dobře se s tím pracuje, po zatvrdnutí je to tvrdé jako kámen.
Po prvním zatopení se objevila ve spáře mikroprasklinka, okem však neviditelná.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 29.1.2012 13:47

neznaš nahodou typ nebo označeni malty.i ty šamoty jsi s tym spojil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 30.1.2012 21:09

Ten pytel mám před očima, ale nevzpomenu si. V polské Castoramě tam ani nic jiného na lícové zdivo (mimo jiné koupeno taky v Castoramě) není. Lepil jsem s tím i šamotky.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.4 (?), 31.1.2012 11:33

a co žikaš na zdici sparovaci maltu ZT od SALITHU, dokonce jsi se na to ptal ty.zjistil jsem to po přečteni mynulych přispěvku.nebylo to nahodou v tych polskych stavebninach koupeno malta od firmy IZOLBET ZMK-cM15.pokud se zvoli špatna malta jde všechno vniveč.myslim že je to nejduležitější na cale stavbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 2.2.2012 16:26

Ano, ptal jsem se na to já, nakonec mi byla doporučena ta malta z Polska. Loni jsem v krbu (grilu) topil nesčetněkrát, dvakrát jsem udil a zatím vše v pohodě.

Pohledal jsem a netu a tady je název malty:

Kreisel Pozmur - KL 130, Szary

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika