Problémy s plechovou udírnou



host - 84.190 (?)
26.1.2018 21:06

Koukám, že už přihořívá.Já jsem komín a klapky u udírny nikdy neměl.Vždy kouř proudil ven netěsným víkem nahoře.Je to jak asi začínáte tušit, teplotou toho materiálu.Klobásy musí být ohřáté, aby se na nich nesrážel dehet a ocet, prostě musí oschnout.Maso přepulte tedy na polovic, ale vyudilo by se i v celku.Proč trváte na 3-4 hoďkách, to nemáte čas?Na 60 to tam může být 8 hodin.Včechno máte ve vláknu kulináři -uzeni bucek.Postup, čas atd.          

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 161.55 (?), 26.1.2018 11:14

Díky za reakci. No teplotu jsem držel mezi 60-70 stupni.Nějakých 5 hodin. Máme topeniště přímo v udírně dole. Nad ním je ochranný plech, aby oheň nesálal přímo na maso. tah je dobrý-spodní sání i vrchní komínek zcela otevřený. Proto ten dodat ohledně dlouhých šrůtků bučku. Aby nevisely hodně hluboko k topeništi. Už zvažuju je rozpůlit, ale zase mám strach z vysušení. Bylo by řešení zkrátit dobu uzení? No co se týká teploty masa, tak je fakt, že před vložením do udírny ho nijak nenamáčím, ikdyž jsou i názory máčet v horké vodě. Věším přímo z lednice, což je asi taky špatně.Díky za postřehy Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.122 (?), 26.1.2018 11:28

Vrchni kominek? Muj vrchni kominek ma 3 metry, jak je na tom ten vas? Asi to bude tim, ze mi kominek navrhl kominik. Jestli mate nejaky pidi kominek, tak se nedivte ze je maso zadehtovane.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 26.1.2018 12:09

Není to klasický komín. Koupili jsme plechovou udírnu jako celek. A nahoře je pouze otvor odkud vychází kouř. Dá se regulovat klapkou. Nic víc jako příslušenství k tomu výrobce nenabízel. Tudíž by to mělo fungovat. Ale jak jsem psal tah je dobrý. Posílám fotku naší udírny.

Problémy s plechovou udírnou
Problémy s plechovou udírnou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 26.1.2018 12:21

Jak myslite podle mne dela tah komin. Neni komin, neni tah.Neni tah, je zacouzene maso.  Ze to vyrabi nejaka firma neznamena, ze to funguje. Me delala profi firma solarni kolektory, dokonce na projekt vyridila dotaci a pak sem to po nich musel predelat, aby to fungovalo. Jinak bych celou zimu ohrival bojler, ohrival bojler, ohrival bojler, do podlahy by neslo nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.146 (?), 26.1.2018 12:47

Prodávají se udírny úplně bez komínu a maso je z nich dobré.  Někdo po zahřátí nasa položí na komín cihlu aby kouř odcházel škvírami dvířek a taky dobré,
   Chyba je vkládat maso do udírny rovnou z lednice. Sráží se na mase pára i s dehtem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 26.1.2018 16:11

Je to udírna Impulz a měla by opravdu fungovat i bez komínu.Asi máte pravdu s teplotou toho masa. Příští várku zkusím rozvlažit. Dokonce mi někdo radil ať na rozdělaný oheň v topeništi nasypu zvlhčené piliny. Že to maso nebude tak osychat. No řeknu vám pánové, že to bude ještě běh na dlouhou trať. teď mám naložené bůčky o hmotnosti 1kg, ale jsou to takové nudle cca.30cm. Nevím jestli je tam zavěsit celé, aby mi od spoda neseschly a navrchu ještě nebudou. Tak jsem na vážkách jestli je nepřepůlit a nezkrátit dobu uzení. Možná i na nižší teplotě, tak do 60stupňů? Co vy na to? proudí se to, když to dám tak na 3-4 hoďky maximálně?Díky za trpělivost Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 26.1.2018 21:06

Koukám, že už přihořívá.Já jsem komín a klapky u udírny nikdy neměl.Vždy kouř proudil ven netěsným víkem nahoře.Je to jak asi začínáte tušit, teplotou toho materiálu.Klobásy musí být ohřáté, aby se na nich nesrážel dehet a ocet, prostě musí oschnout.Maso přepulte tedy na polovic, ale vyudilo by se i v celku.Proč trváte na 3-4 hoďkách, to nemáte čas?Na 60 to tam může být 8 hodin.Včechno máte ve vláknu kulináři -uzeni bucek.Postup, čas atd.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.135 (?), 27.1.2018 8:47

Už to tu je stokrát tisíckrát posané. Vyhřátá udírna, rozvlažené maso. Komín s tahem, jak vyžaduje kolega, je potřeba pro kotel, ne pro udírnu. Topit jasným plamenem, kouře tam bude dost. Namočit pár polínek do vody a občas některé dát do ohně. Uzení nezkracujte, 6 hodin je naprosté minimum. Nepřekračovat moc 60 st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 27.1.2018 12:40

Tak všem díky. Z každého příspěvku si něco vezmu k srdci. Bůčky nebudu půlit a zkusím i ty mokré polena.Bohužel s tím komínem už asi nic neudělám... Samozřejmě maso zkusím rozvlažit. Uečitě dám vědět jak jsme dopadli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 28.1.2018 9:11

Zdravím, s komínken nic nedělejte.Já také žádný nemám.Pro odvod kouře mám otvor ve štítu s šupákem.Udírna nemá mít tah jako kamna.Bůčky cca 1kg rozvlažit v teplé vodě 70-80C na 45min.V mase se prohřeje bílkovina a do masa lépe prostupuje kouř.Maso je prohřáté a má teplotu obdobnou jako teplotu uvnitř uzáku.Maso vytažené z lednice je studené a při vložení do teplého uzáku na něm můžou kondenzovat dehet a saze.Nechat okapat, osušit a vkládat do dobře vysušené a vyhřáté udírny 80C na 45min.maso se zatáhne a dosuší.Udim na 60-70C suchým bukem slabým plamínkem,10-12hod. At' se daří, rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika