Nahořklé maso z nové udírny



host - 97.44 (?)
19.11.2008 21:29

a je to přesně tak, jediná možnost je dodatečně vyložit dřevěnými palubkami, které působí jako izolant...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 146.31 (?), 21.4.2009 15:27

Přikláním se tady ke kolegovy je to tou vlhkostí, pokud máte ve vašem sklepě trošku vyšší vlhkost tak bych to opravdu přisuzoval vlhkosti. Chce to udit v suchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 15.11.2008 13:58

Maso, které dnes koupíte s nálepkou uzené, mnohdy s pravým uzeným masem nemá co do činění.Jednak se výrobci (naučili) prodat nám veškerou odpadní surovinu, dále pomocí chemie nahradit proces uzení, čímž ušetří na ztrátě vody v mase, prostě nám ji prodají.Pokud takovýto výrobek dále upravujete uzením, není se co divit výsledku.Kupte si kvalitní surové maso, dejte pečlivost do přípravy láku a maso dobre naložte, myslím si, že za měsíc budete psát o uzení jiné stati.Přeji dobrou chuť a pocit z dobře vykonané práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.51 (?), 15.11.2008 18:53
Kupované uzené maso se za prvé nastříkává jehlami roztokem soli místo nakládání, což trvá řádově hodinky. Může se taky nastříknout fosfáty, takže na rozdíl od naložení v laku, kde z masa jde voda ven, v tomto kupovaném mase naopak voda spíše oproti syrovému masu ještě přibývá. Potom se vaří ve vodě nebo v páře, aby se stalo měkké. Nakonec se upravuje v něčem jako je uďák při teplotě okolo 100 st C, kouř se tam vyrábí v lepším případě dřevěnými pilinami hozenými na topné těleso, ve velkovýrobnách je potom jakýsi instantní studený kouř či co. To trvá asi tak hodinu nebo dvě a uzené maso je hotovo. Proti klasickému doma uzenému je měkčí, má větší obsah vody, slabší, i když možná jemnější aroma a má podstaně menší obsah dehtu, takže z tohoto směru je zdravější. Ale ta chuť je někde jinde a podstaně rychleji se kazí, téměř stejně rychle jako pečené maso.. A uzená polévka z něho je dost špatná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel1 - (6) - 174.190 (?), 15.11.2008 23:39

Zdráhám se uvěřit tomu, že příčinou hořkosti a štiplavosti je špatný výběr výrobků, které jsem douzoval. Napříkad špekáčky od stejného výrobce jsem jedl douzené v jiné udírně a byly vynikající.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.133 (?), 16.11.2008 8:55

Já bych to viděl na ten dehet (a tedy způsob topení), i mně se stalo, že jsem zaudil ve své dřevěné udírně klobásky s podobnou chutí a to tak, že jsem při uzení zároveň maloval v baráku a semtam jsem zapoměl přiložit. Udírna lehce vychládla a při přiložení hodně zakouřila. Klobásky byly černé a chutnaly mírně po dehtu, jakoby kouřově, ale jinak, než normálně. Od té zkušenosti topím poctivě, raději na 70-80 a přikládám malými kousky dřeva, ať to moc nekouří a trochu té vůně dodávám na konci jalovcem.

B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.133 (?), 16.11.2008 8:57

P.S: Že je tam toho dehtu dost, je vidět z toho couránu na zdi pod kouřovodem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Morpheus141 - (7) - 4.69 (?), 16.11.2008 20:18
Jsem přesvědčen, že chuť uzeniny je ovlivněna gumovým těsněním ve dvířkách... prostě kouř je agresivní a z gumy se jeho působením uvolňují látky které mají za následek váš problém. Takže zateplit kouřovod, vyměnit těsnění za jiné... a uvidíte, že uzené se bude na jazyku jen rozplývat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavel1 - (6) - 174.190 (?), 17.11.2008 15:00

Děkuji všem za náměty, první krok který provedu je, že si půjčím bednu-udírnu od nás ze hřiště a zkusím ji připojit na můj kouřovod, abych zjistil jestli za to může konvektomat nebo kouřovod.

Zkusím nejprve jen klobásy a o výsledku poreferuji.

Jěště se omluvám za četnost mých příspěvků-bohužel práce s počítačem není moje silná stránka!!!       

    Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 19.11.2008 20:41

Tak jsem náhodně navštívil souseda, který měl udělanou udírnu z plechu, chystal se jí hodit do šrotu a má připraveno dřevo na novou.Tak si myslím, že je to odpověď na Váš dotaz a vyřešení stávajících problémů s uzením.Kovová skříň se pravděpodobně nadmíru ochlazuje a vznikají dehty, které maso chuťově znehodnotí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.44 (?), 19.11.2008 21:29

a je to přesně tak, jediná možnost je dodatečně vyložit dřevěnými palubkami, které působí jako izolant...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika