Izolace do plechové udírny



host - 159.146 (?) 
18.1.2015 18:48, zobrazeno: 29527x

Dobrý den,

mám starou plechovou jednoplášťovou udírnu po dědovi (snad stoletou), který ji taky dostal už dobře zaběhnutou, ale zub času se na ní podepsal už víc než dost a tak bych chtěl vyrobit novou. Protože jsem klempíř a nemám místo na zděnou tak vyrobím znovu plechovou nerezovou i proto že s plechovou máme velice dobré zkušenosti a když už ji budu dělat tak bych chtěl pořádně, dvouplášťovou, jen nevím jakou izolaci, pokud vůbec nějakou dát mezi stěny. Nevím jestli když použiji kamennou vatu jestli se z ní nebudou při zahřátí uvolňovat nějaké nebezpečné látky nebo jestli nestačí jenom vzduchová mezera cca 3cm mezi plechy. Pokud někdo máte nějaké zkušenosti tak prosím poraďte.Děkuji

Tak nějak to vypadá
Tak nějak to vypadá
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 160.52 (?), 25.1.2015 16:32

 Dobrý den

Nemyslím si že by se mělo něco škodlivého uvolňovat. Minerální vata je vyrobena z přírodního materiálu a navíc teplota dosáhne když moc tak max 200°C. Spíš bych měl strach jestli udírnou občas manipulujete, přenášíte, aby začas Vata nesjela v meziplášti do spodní části.

 Taky mám plechové udírny. obyč plech 0,8mm. řešil jsem to samé a nakonec jsem to obložil smrkovou palubkou 12mm. Pro mě dostačující. Dost často udím na chatě takže převoz v dodávce a manipulace je pořád v pohodě. Dvouplášť už asi bude trošku cvalík.  Palubky jsem přichytil TEXAMA.

 Musí člověk při uzení ovšem dodržovat pitný režim. Při oslavě narozenin jsem udil celou kýtu z divočáka a asi po šešti hodinách kdy už měli všichni trochu v krvi a do udírny přikládal kdo měl ruce a nohy tak na udírně chytlo dřevěné obložení :-) Kýbl vody to tenkrát zachránil a taky vím že při uzení k tomu nikoho nepouštět.laugh

 Nevýhoda plechových udíren je,  že musí chodit člověk častěji přikládat aby dodržel stálou teplotu. Ale těch 12 hodin se to dá vydržet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.146 (?), 28.1.2015 15:28

Děkuji za radu, celou kýtu nikdy neudím takže nejdéle 8 hodin a to mám jen jednoplášť a proto jsem taky uvažoval že bych tam tu izolaci nedával vůbec a nechal jen dvouplášť tím bych vyřešil sedání izolace a myslím si že by to mohlo fungovat taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.138 (?), 28.1.2015 21:13

sedání izolace z vaty se dá zabránit tím, že ji pišijete drátem ke králičímu pletivu (nebo mezi dvě pletiva) a spolu s opěrným pletiven připevníte do vnějšího pláště stačí za horní okraj k hornímu okraji stěny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.99 (?), 23.11.2015 9:44

dobrý den, doma jsem si svařil plechovou udírnu, topeniště š350 v400 d450mm z5ky dvoje dvířka nad sebou (z toho popelník 70mm) na dně topeniště jsem použil litý ocelový rošt 140x200x15 v rámečku, okolo něj 10mm plech, kouřovod svařenec 150x200,délka 1700, stoupání 15¨,obestavěno bílýma cihlama

Udící komora :nohy L50x50 opláštěné 3mm plechem vč. dvířek, to celé zaizolované 5cm minerální vatou a obité 12mm palubkou.

komín jekl 100x100 délka 500,když potřebuji nadstavuji metrovým svodem, cca1,5hod roztápím resp. vysouším, u samotného uzení kontrola a přikládání po 1-1,5h. Radek

Izolace do plechové udírny
Izolace do plechové udírny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika