Grilování na kameni



host - 226.182 (?)
22.9.2014 12:10

Zdravím, kámen po grilování očistím špachtlí.Při dalším grilování, když je kámen studený ho dočistím škrabkou na sklokeramickou desku.Jde to pěkně.rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 1.10.2009 0:10

lávový kámen je lávový kámen a napodobenina žuly NE, žula je žula... jsou to dva pojmy... Co se týče čištění žuly, tak je to po prvním pečení husté, ale jiné to nebude.Prostě se mastnota zapeče a tak to zůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lt-pek - (1) - 236.77 (?), 5.7.2009 8:41

Ja by skusil zelezo natrieť stolovym olejom prvy raz to trochu začmudi ale potom by to mohlo byt Ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.220 (?), 5.7.2010 13:16

Používím žulu již druhý rok. Čištění je nejlepší, pokud je káme jesště teplý, tak ho odrbu kartáčem a horkou vodou a je to během 10 vteřin vše dole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.198 (?), 22.7.2010 15:48
kolik trva nez se nahreje 5cm hruby kamen? jak poznate ze uz ma tu spravnu teplotu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.146 (?), 24.7.2010 22:43

Musím se přiznat, že jsem si koupil 3cm tlustou, tmavou a z vrchu leštěnou žulu a zhruba po 5 min mi praskla...

Nevíte čím to může být?

Žulu doporučuji určitě min 5 cm, nahřátí do 20 min...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.12 (?), 25.7.2010 7:53
Mám žulovou desku té stejné tloušťky o rozměru 44x25 cm. Praskla mi zhruba po třetím grilování také ale jen z horní strany (drží pohromadě). Pokud si vzpomínám tak to bylo v době kdy jsem pod ní topil dřevem, dnes používám grilovací uhlí. Pozvolné ohřívání a pozvolné ochlazování, to je základ a je možné že pokud prsknete na rozehřátý kámen kus masa z ledničky že se povrch prudce zchladí a pukne. Pro jistotu kámen "zarámuji" do železných nebo nerezových úhelníků. PS. včera jsem se nechutně "přežral" grilovaného masíčka a papriček kozích-beraních rohů z vlastní zahrádky, mňam. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 25.7.2010 18:59

mám žulu 5 cm (už prasklou) a docela dloho se nahřívá, skoro hodinu, je lepší 3 cm, každá žula praskne, ta která ne, tak je to skoro zázrak.Doporučuji dát žulu do rámku, ať se při prasknutí nezbortí, spára se zapeče tukem a je to.Žulu myji po vychladnutí vapkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HOFA - (8) - 119.34 (?), 15.10.2010 9:45

Taktéž, jsem pořídil žulovou černou desku a můžu říct, že grilování na ní je velmi praktické a pohodlné, nicméně mám dojem, že už v podstatě negrilujeme ale pečeme jako doma na pánvi, proto se neubráním a častokrát se vracím ke klasice, dřevěné uhlí rošt a zárem ozlátlé a provoněné steaky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.182 (?), 22.9.2014 12:10

Zdravím, kámen po grilování očistím špachtlí.Při dalším grilování, když je kámen studený ho dočistím škrabkou na sklokeramickou desku.Jde to pěkně.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
desar - (1) - 164.54 (?), 4.3.2012 15:19

Na kameni grilujeme asi 10 let. Tloustka cca 5cm a pred grilovanim topim v topenisti pod kamenam skoro hodinu. Je to parada, jak je grill poradne nahraty, tak napr. u kureciho masa je videt jak skrz maso prostupuje bila jak se maso dela. Kureci a veprovy delam skutecne jen chvili z kazde strany a na talirku je plno stavy jak je to uvnitr stavnate. Jinak bramboraky taky perfektni jen lehce potru sutr olejem. Nemam rad ty mastny bramboraky co z nich olej tece a toto je parada. Topinky to same. Cisteni, to byl vzdy docela orisek. Vyzkousel jsem uz vse, od vapky pres flexu s ocelovym kartacem. Ale nejucinejsi a nejefektivnejsi reseni je perliva voda. Po grilovani, dokud je sutr jeste teply, ho poleju perlivou vodou z PETky a seskrabny spachtli. Funguje to. Sutr je ale dle meho pouze na ty pochutiny co maji rovnou plouchu a dotykaji se desky. Pokud delam kridla, stehna a pod. jdu na rost a griluju na briketach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika