Douzeni koupeneho uzeneho



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?)
22.4.2011 10:44

Srovnávate nesrovnatelné. Výroba speciality bude odlišná od výroby běžného spotřebního výrobku. Ve většině případů specialitu vyrobíte jen tam, kde jsou pro to podmínky. Syrečky v Olomouci, pivo v Plzni, tyrolský špek v Tyrolsku, čabajku v Maďarsku. A ty podmínky jsou určující i pro obyčejné domácí uzení. Jen dodám, že ti Italové nesežerou na posezení kilo uzené krkovice, ale dají 5 deka pancetty do hromady špagátů. Holt každej jsme jinej.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 22.4.2011 10:44

Srovnávate nesrovnatelné. Výroba speciality bude odlišná od výroby běžného spotřebního výrobku. Ve většině případů specialitu vyrobíte jen tam, kde jsou pro to podmínky. Syrečky v Olomouci, pivo v Plzni, tyrolský špek v Tyrolsku, čabajku v Maďarsku. A ty podmínky jsou určující i pro obyčejné domácí uzení. Jen dodám, že ti Italové nesežerou na posezení kilo uzené krkovice, ale dají 5 deka pancetty do hromady špagátů. Holt každej jsme jinej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 22.4.2011 12:55

stale tady ctu nazory ze doudit jiz uzene je spatne ale nikdo jeste nerekl proc bezne se v udirne preuzuji klobasky a bucky na ruznych akcich a poutich a tam je to hlidane inspekci a nikdo to nezakazuje tak co je na tom skodliveho kdyz budeme brat predpisy EU tak ohrivane jidlo se v restauraci take nesmi a doma si klidne date gulas ze vcerejska a je lepsi jak cerstvy mne preuzeny bucek a klobasy chutnaji a nikdy me ani nikomu jinemu nic nebylo ony se zase ty predpisy nesmi brat tak uzkostlive a vsemi verit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.4.2011 13:40

Nejde o to, jestli se to smí či nesmí, ale jestli to má smysl. Pokud někdo miluje teplé uzené maso či uzeniny (buřt s hořčicí se jinak než teplý jíst nedá), tak jistě nejvoňavější způsob ohřátí je v udírně.  Ti, co hlásají heslo "Tchýně, pivo uzený...", tak ti nevidí zásadní důvod, znovu studené uzené maso rozehřívat, douzovat a znovu vychladit. 
     Pokud se ale bavíme o tom, že postavím udírnu a chci v ní něco vyudit, tak vidím za smysluplnější vyudit maso kompletně, byť ve zkráceném způsobu nasolení. Mimochodem,  ten zakoupený bůček, který byste chtěl doudit, patrně taky neprošel 6 týdenním naložením v láku. Ono přeci kvalita uzeného, stejně jako ovoce, vína či slivovice je především vizitkou samovýrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 22.4.2011 14:06

ano pane Vysloužile sohlasim s tim ze udit nalozene maso je to spravne ale tady jde o to ze mam i moznost si v udirne ohrat prave jiz hotovy vyrobek /nemyslim tim velke kusy masa /na nejakou rychlou party nebo jen tak pro chut a ze ten bucek neztrati na chuti ale je dokovce lepsi mohu dat pisemne za tim si stojim udim teplym kourem asi tak 0.5 hod.jinak take nakladam maso ze zabijacky na uzeni a ani by me nenapadlo si maso koupit v reznictvi a to si nalozit myslim ze v tom se schodneme preju dobrou chut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 22.4.2011 16:12

Asi tady došlo k nedorozumnění. Proti prohřátí v udírně a pak teplé sníst rozhodně nic nemám. Myslel jsem, že se jedná o douzení.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 24.4.2011 7:29

Pokud se někdo zajímal o uzení například za dob socializmu, kdy se hodně zabíjelo, měl udírnu zděnou, později dřevěnou nebo jinou, dělal klobásy, které se mu povedly, pochcaly a pod.tak je mu dnes přes padesát -šedesát let.Tak to je podobné na mě.V životě bych do udírny nedal to uzené 60% koupené, napíchané želatinou maso, abych ho doudil.Nekupuju ani anglickou slaninu, kterou nejde dát např pod vajíčka.Prská a nic víc.Naopak, velmi mě zajímá, pokud bych si v mé dřevěné udírně chtěl vyudit pár kousků krkovice nějakým dobrým dřevem (buk, třešeň a pod.),jak to udělat, abych nemusel jako otrok očuchávat 4-5 neděl maso jestli nesmrdí.V tom jsem nikdy neviděl nějaký zážitek.Takže jestli se k tomu dostanu, tak mi kamarád pujčí stříkačku a poměr a do dvo dní budu udit.Nesním toho zas tolik abych se měl bát že to je nezdravé.Z kila masa nebude jak ho kupujem kilo čtyřicet uzeného, ale jenom třičtvrtě kila.Bude jiné a na to se těším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 24.4.2011 7:57

Máte recht.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mn.bl - (16) - 234.149 (?), 27.4.2011 16:03

Dobré odpoledne, jestli se mohu také připojit k původnímu dotazu, tak tedy: Udím v létě, kupuji uzenou krkovici, bůček,kotlety.Udím cca 7 hodin.Teploměr nemám, jen kouknu jaký je kouř, občas si sáhnu rukou na maso.Dal jsem ochutnat člověku, kterého dost lidí považuje za experta přes uzení.Zkušenosti s uzením se u nich prý dědí z generace na generaci :-) Tenhle člověk ochutnal a pravil: Ty vole to je žrádlo, jakpa jsi to nakládal?Na čempa jsi udil?Jakpa dlouho?Vůbec mi nevěřil, že to je koupené a jen douzené :-)Klobásky jsem udil domácí, podle vlastního receptu, většinu rozdal, utrhávali mi ruce :-) Udírnu mám přenosnou, zakládal jsem tady kdysi téma Udírna na jedno použití.Můžete se podívat, jsou tam i fotky. Vím, je to naložené asi jinak než doma, moc zdravé to taky není, ale když to je jednou do roka, tak si myslíže se tak moc nestane.Myslím, že jíme z obchodů jiné a větší jedy. Tak a teď mi kamenujte :-)M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.155 (?), 29.6.2011 20:44

výborný a pravdivý příspěvek pane mn.bl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.155 (?), 23.7.2011 14:47

co říkáte na mn.bl??? Má pravdu? Taky to tak jde? Taky bych to chtěl zkusit, tak nevím jestli taky tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika