Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vážený pane, tuto otázku sem řešil odřezáním boku vyřazené horkovzdušné trouby z kovošrotu, Na tom obrázku to není vidět, ale je to vsazený z pravého boku udírny vč.ventilátoru. Výhodou je, že vzduch ochlazuje tu spirálu a páč je to na plechu tak nemá co by se zapálilo.

Udím tak, že maso z láku hodím do vařící vody, to se zatáhne a šťávenka ostane uvnitř. Jak voda začne vřít tak teplé a mokré maso dávám do studené udírny, pěkně v klidu rozmístím aby mělo kolem sebe prostor. Pak teprve zapínám el.ohřev. Ventilátor mě honí v udírně horký vzduch až do nastavené teploty 70 st.C. Pak teprve zapaluju dva špalíky dole pod udírnou.

Výhoda je v tom, že než zatopím tak maso je suché a teplé, dehet z kouře se nechytá na povrchu masa a výsledkem je typická zlatohnědá barva uzeného :-)) Druhou výhodou je, že termostat hlídá teplotu 60 st.C na špek a 80 st.C na maso. Když du se psem ven a vrátím se později, špalíčky už dohořívají a teplota nestačí, nic se neděje, elektrika to jistí...

Původně jsem sháněl info o studeném uzení, dokonce mám udělaný i ten vyvíječ kouře, ale tepelně upravené uzené mě šmakuje líp :-)) Janek

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika