Předpěstování košťálovin



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?) 
4.5.2021 15:17

noc, co noc teploty okolo bodu mrazu nesvědčí ani salátu a brukvovitým. Na toto období opravdu malé rostliny. A k tomu příští týden teploty ke třicítce. Divné jaro.Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.5.2021 23:47

Waltře, přesně moje řeč. Saláty vyseté pod dočasný tunel na konci března jsem teprve dneska pikýroval. Kedlubny (ve volné půdě) snad ani ze strachu nevystrkují růžky ani po téměř 3 týdnech. Růžičkové i klasické kapusty (volná půda) tak nějak vyklíčily, ale jejich růst je hodný šnečí rodiny. Ale Murdoc vyrazil jako jeden muž. To je povedený hybrid. Předpěstoval jsem slušně a na volno snad 100%ní klíčivost. Zato Pourovo je bída, ale to byla poněkud starší semínka.

Ale ty třicítky mi nějak ušly. Kdo je sliboval? Který "zločinec"?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.5.2021 1:06

tady v ČB bylo 9.-11. května 28,29 a 30 ve stínu. Ale pro košťáloviny jsou lepší současné teploty. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 26.5.2021 12:14

tak už je to lepší, v meziřádcích už sklízím saláty, letos jen asi 80ks, za 10 dní budou kedlubny a kapusta, taky v meziřádcích, pak teprve začne sílit zelí a květák. Ten ovšem letos nemá dostatečný listový bal, tak nevím, jaké dá růžice. Kvůli zdravotním problémům jsem letošní sadbu mohl dělat jen v truhlíku za oknem a tak tomu odpovídá i množství rostlin na záhonech. No a samozřejmě i tady je sklizeň kvůli nepřízni počasí posunutá. Impalám vlevo ale počasí vyhovuje. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.223 (?), 23.6.2021 22:27

Dobrý den, prosím, jak poznám, že vyslepl květák? Mám velké rostliny, ale po růžici ani památky. Možná jsem jen netrpělivá, vloni jsem pěstovala květák poprvé a vše proběhlo v pořádku. BlankaS.

Květák
Květák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 24.6.2021 7:35

podle mě je u vás vše v pořádku. Na fotce uprostřed mezi těmi nejmenšími lístečky by už měl být zárodek růžice, odhuduji asi 1-2cm velký, podívejte se. Ale preventivně ještě přihnojte trošku hnojivem obsahujícím molybden, například cereritem. Při vyslepnutí, tak, jak jsem se s ním setkal já, se střed jakoby uzavře a růst květáku od středu včetně nových lístků, se přeruší. Více zkušeností s vyslepnutím nemám. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.247 (?), 24.6.2021 9:34

Rostlina na snímku vypadá spíše na napadení plodomorkou. Střed byl poškozen a malé lístky vyrážejí z boku. Spíše než růžici květáku bych očekávala zahnití středu rostliny. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.223 (?), 24.6.2021 20:01

Děkuji za informace, přihnojím a uvidíme. Ve středu rostliny jsou jemné lístky, růžička zatím žádná, ale třeba je brzy. Blanka S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 24.3.2022 9:26

letos opět výsev košťálovin a salátu začátkem února jen do truhlíku za okno, pikýrování do skleníku 8.3., teprve nyní začíná sadba trochu růst. Na ven to ale ještě není, mimo jiné i kvůli suchu. Walter




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 5.4.2022 14:46

včera už jsem část sazenic přesadil ven. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika