Předpěstování košťálovin



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2784) - 6.138 (?)
5.5.2024 22:55

Tak ten Tvůj Pylon je o hodně vyvinutější než ten můj. Oproti Dynamicu je i u mne vidět větší vitalita. Docela podstatně.

Ale řeknu Ti, máš to tam parádní.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33   
   
host - 159.13 (?), 30.3.2024 21:23
Myslíte, že už je čas pro výsadbu do záhonů? Já už 2 týdny otužuju sazenice venku, dneska jsem už nevydržel a vyasadil romanesco do záhonu. V předpovědi na 10 dní dopředu je nejnižší noční teplota 7°C.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.48 (?), 31.3.2024 7:58

Saláty a kedlubny vysazuji v dubnu, i když ještě bývají nočná mrazy. Nevidím v tom žádný problém, zelenina mi vyrostla vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Santar - (8) - 195.34 (?), 18.4.2024 19:32

Letos jsem při předpěstování sadby omylem místo kedluben vysel za okno ředkvičky, takže jsem kupoval sadbu v zaradnictví. Radši pěstuji modré kedlubny, protože jsou méně náchylné na praskání. Letos mám odrůdu Azur. Sázel jsem do skleníku 12.3. a na venkovní záhon 2.4. Dnešní mráz jim nijak neublížil. Ve skleníku už dělají bulvy. Ještě před výsadbou jsem rozmístil spirálové tyče tam, kde budou rajčata, a kedlubny dal přesně mezi ně. Mám tedy dostatek místa pro pozdější výsadbu rajčat, i když kdelubny ještě nebudou sklizené.

Kedluben Azur 18.4.2024
Kedluben Azur 18.4.2024
Kedlubny a ředkvičky ve skleníku 18.4.2024
Kedlubny a ředkvičky ve skleníku 18.4.2024
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2784) - 6.138 (?), 19.4.2024 9:33

Krásná, promyšlená práce.yes

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1781) - 168.103 (?), 5.5.2024 22:21

Na snímku před 2 dny ve stejném pořadí, jako v minulém roce, řádek ředkviček, jahody, brambory a květák Beta a zelí Pylon ve sponu s kedlubnou Ametyst a salátem Bremex. 

3.5.2024
3.5.2024
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2784) - 6.138 (?), 5.5.2024 22:55

Tak ten Tvůj Pylon je o hodně vyvinutější než ten můj. Oproti Dynamicu je i u mne vidět větší vitalita. Docela podstatně.

Ale řeknu Ti, máš to tam parádní.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1781) - 168.103 (?), 6.5.2024 17:19

Díky za pochvalu, ale po dnešním odpoledni s krupobitím už je všechno jinak. Salát je na vyhození a hlávky zelí plné hlíny. Walter

následky po krupobití
následky po krupobití



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2784) - 6.138 (?), 7.5.2024 0:46

Shit happens. Upřímnou soustrast. Ale tady u nás slibují déšť už tři dny a stále nic. Takže zítra musím jet nahoru zalít. Ty saláty už jsou podle fotky vydatné dost na jídlo.yes Tak holt bude "salátový čas".wink

Hlína v zelí, to už se mi taky stalo. Co myslíš, že jsem udělal? Správně: nic. Zelí rostlo dál. Mohl jsem se pokusit o vypláchnutí, ale to by bylo značně nedokonalé. Snad jen tlakovým proudem. To by ale zase poškodilo rostliny. Nevím jak jiní, ale já myju zelí před i po rozkrájení. Tím pádem ta hlína uvnitř jde ven. Jasně, je pravděpodobné, že způsobí nějaké choroby. Ale jak tomu prakticky účinně zabránit?

Waltře, dopadne to slušně. Takže žádnou sebelítost. MP někdy (nikdy?) nerespektuje naše požadavky. Tak nezbývá, než se s tím smířit. Ale to Ty víš víc než dobře.yes Ale nenechat se tím deprimovat.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (132) - 58.140 (?), 16.5.2024 15:50
Pokus s pěstováním kostalovin do zmrzlých. Zelí špičaté to skoro stihlo, už má asi 20cm. Brokolice nestihla, květák také ne.pekingske cca.30cm to jelo nejvíce.
Asi brokolice
Asi brokolice
Zelí
Zelí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1781) - 14.230 (?), 16.5.2024 15:57

pěkně Vám to roste Miloši. Brokolice je opravdu brokolice, ale zelí na fotce je kapusta. Nicméně na tuto dobu pěkná hlávka.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika