Předpěstování košťálovin



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 158.138 (?) 
16.5.2024 20:23
Díky za opravu, já to nepoznám, protože se mi zamíchaly popisky, tak to nepoznám. Ale je to docela špičaté, proto jsem myslel zelí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 158.138 (?), 8.6.2024 11:45
Tak k mému potěšení ta brokolice není brokolice, ale zelený květák, tak sláva.
Květák
Květák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 26.45 (?), 8.6.2024 18:19
Samozřejmě může mít někdo jiný názor, u nás doma jsme se ale shodli, že odrůda raného zelí Pylon, kterou letos poprvé zkouším, má dost kořenitou chuť a není příliš křehká, takže dušené zelí je z ní výborné, ale zasyrova v salátu nám nejede. Překvapovala mě v katalogu uváděná asi o 10 dnú kratší vegetační doba při dvojnásobné váze 2 kg, než u zelí Dynamic, které také pěstuji. Můj Pylon dorostl jen 1kg a pak praskl, případně mu začaly listy v hlávce žloutnout, což beru jako neklamný znak pro urychlenou sklizeň. Nyní tedy hlávky do doby poszupné konzumace skladuji v lednici, kterou přes zimu užívám k uskladnění jablek. Příští rok tedy u nás jako rané zelí už opět jen Dynamic F1. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 26.45 (?), 8.6.2024 18:36
Ve středu jsem do toho řízl a sklidil z velkého záhonu všechny košťáloviny. Nebylo na co čekat, zejména na listech květáku se začala nebezpečně množit molice a v růžicích se schovávali dřepčíci. V avízovaném horku dokážou vcelku rychle růžice květáku přezrát a přestanou být kompaktní a na to jsem čekat nechtěl. Letos po mnoha letech jsem listy nad růžicemi nemusel svazovat, aby zůstaly vybělené, tak málo bylo slunečního svitu. Velmi spokojený jsem byl letos s modrou kedlubnou Ametyst F1, z asi 30 bulev velikosti 10-12cm praskly jen 2 a bulvy celkově vůbec nejsou u kořene dřevnaté. Mimochodem na část záhonu po košťálovinách jsem do zaryl králičí hnůj a zítra zasadím Crimson Crush a Rose Crush ze zakořenělých zálistků. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 26.45 (?), 8.6.2024 18:44

V současnosti tedy mám na záhonech už jen kapustu Předzvěst a zelí Dynamic a pár květáků. Zítra vyseju zelí Murdoc F1 pro pozdní pěstování po raných bramborách. Bohužel celé letošní moje pěstování je poznamenáno rozsekáním listů mladých rostlin kroupami před měsícem a intenzivnějším napadením škůdců, když rostliny neošetřuji kvůli konzumaci chemií. Walter

květák Beta
květák Beta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 208.138 (?), 9.6.2024 21:41

To taky existuje? Ten pokrok se fakt nedá zastavit.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 61.173 (?), 17.5.2024 8:32

Miloši, jakou kapustu jste vyséval? Vypadá pěkně.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 210.156 (?), 17.5.2024 8:59

podivam se doma do seminek, navecer dam vedet.

tak dle fotky z prispevku z 24,1, je to odruda Ranna zluta.

https://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php?id_zaznamu=761339&identifikator=2023241212697070&nazev=Shora+&id_oblasti=100

jen docela nechapu co se deje. Ranna zluta moje a na obrazcich sacku se semeny co najde google vypada jinak, spise jako spicata Predzvest od SEMO. Spicate zeli nebylo zeli, jedine co vyslo byla asi ta brokolice a peking. No nic.

Pro waltera, jak jste v tom lednu psal, ze peking se pestuje az na podzim, strucne receno, tak vam poslu foto jak vypada jarni, i s nazvem odrudy, treba se vam to hodi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 158.138 (?), 17.5.2024 19:22
Potvrzení, ranná žlutá. Peking je Forco F1,pro waltera, nevykveta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 18.5.2024 13:21

Díval jsem se na to Forco a píšou, že je odolné proti vybíhání do květu. Tak proč to nezkusit. Pozitivní změna oproti starším odrůdám pek. zelí. Až budete sklízet, Miloši, nafoťte ho prosím. Jak velké narostlo a kdy jste vysadil a sklidil. Jinak já jsem dříve pek. zelí pěstoval od srpna do listopadu hlavně proto, že spolehlivě dokázalo růst na podzim v době, kdy jiná zelenina už ukončuje růst kvůli krátkému dni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika