Předpěstování košťálovin



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 158.138 (?) 
18.5.2024 22:14
Vyseval jsem s ostatními v půli ledna, ale asi jsem přelil, když byly malé začlo mi to žloutnout a asi měsíc jen stály a některé se zotavili. Do skleníku jsem sázel někdy v půli března, studený skleník se sklem, ne polykarbonát.mraz byl i tam, ale to jim vůbec nevadilo. Zítra nafotim výsledek.
Vpravo,8.2.
Vpravo,8.2.
Vlevo 8.4. těch 5 ks
Vlevo 8.4. těch 5 ks
Forco F1 dnes
Forco F1 dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 21.53 (?), 19.5.2024 11:15
Dnes
Ranná žlutá, průměr cca. 15-20 cm
Ranná žlutá, průměr cca. 15-20 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 19.5.2024 13:31

pěkně vám to rosteyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 20.5.2024 0:44

Miloši, co jiného říct než paráda?yes

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 158.138 (?), 20.5.2024 9:23
Díky za pochvaly, akorát tím jak jsem ty sazeničky malem zničil a možná díky mrazům v dubnu se mi nepovedlo sklidit do doby kdy jsem potřeboval zaplnit skleník, nu co, tak příště. Teď už se piplam s rajčaty a budu se kochat jak to roste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1813) - 168.103 (?), 20.5.2024 9:34

Miloši, nechtěl jsem vám kazit elán, když jste začátkem roku psal o úmyslu sklidit košťáloviny v skleníku dřív, než tam rozsadíte papriky. Z vlastní zkušenosti vím, že se to stihnout nedá. Proto mám papriky nasázené v skleníku někde poblíž, zatím ve vzdálenostech okolo 15-20 cm a teprve po uvolnění místa po košťálovinách a přidání hnoje dám papriky na obvyklou vzdálenost. I z toho důvodu s předpěstováním paprik příliš nespěchám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 22.5.2024 22:39

Miloši, prostor a načasování jsou pro pěstitele s malou zahradou dost klíčové. Jenže do toho načasování nám neustále zasahuje MP. Takže se každý rok s něčím trefím a s něčím jsem v průšvihu. Letos jsem jakž-takž trefil brambory, tedy jejich správné naklíčení (loni jsem je zatraceně přetáh díky počasí) a rajčata na zahradu (loni žirafy). Naopak papriky do zahrady jsem urychlil příšerně moc a také sazenice košťálovin ve vyvýšeném záhoně. Ovšem tam je to způsobeno spíš tím, že nestíhám připravovat záhony tak rychle jako dřív. Mohly by jít do země už teď (a část už jich také je vysazena), ale velký zbytek stále číhá ve VVZ.

Včerejší fotka je brokolice a zelí z předpěstování doma. Strávily ty mrazy pod 30g netkankou, sice stagnovaly, ale úhony neutrpěly. Vysazeny byly 12 a 13.4.

Milan

21.5. Brokolice a zelí
21.5. Brokolice a zelí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (145) - 158.138 (?), 23.5.2024 11:01
No mně to nijak netrápí, krom toho že jsem nějak zamotal odrůdy, všude brokolice a tu já můžu nejmíň. Nejsem vegetarián, spíš mne to baví. Včera jsem rozsadil Růžičkovou kapustu pro dvouletou vnučku, ta ji miluje, navíc rodiče jsou vegani, tak aspoň oni to spotřebují.a rovnou přikryl tou záclonou. Jabloně mám plné mšic až hrůza, stříkat nebudu páč jsou také plné berusek. Na švestce jsem našel jeden, slovy jeden plod, květ vykvetl po mrazech tak ho každý den sleduju, možná dám přes něj i pytlík 😆. Angrešt bude, brambory v kyblich jedou jak blázen, snad něco ochutnam. Rajčata parádní, papriky začínají kvést, vypadá to zatím dobře. Totéž přeji i vám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 26.5.2024 20:50

Jak jsem psal, že mám sazenice košťálovin přerostlé až hanba, musím vyjádřit docela spokojenost s tím, jak se ujímají. Pravda, jdou z VVZ rovnou do záhonu, časové prodlení do 10 minut a samozřejmě i s originální směsí. A kořínky mají slušně vyvinuté. Nejsou žádná horka, Příroda zalévá, takže všechno roste. Hlavně plevel. Taky jsem dával r.kapustu, ale omezil jsem počet na 12. Bohatě stačí. Ostatně letos je 12 u mne magické číslo: totéž u pozdní kapusty a kedlubnů. Brokolic 15, jen zelí bude mnohem víc, ale to se dá naložit.

Angrešt ani rybízy naprosto nejeví žádné známky omrznutí. Brambory přímo divočí: rostou si klidně i mimo řádky a díky současné vláze jsou o dost silnější než loni. Na švestky jsem nekoukal. Papriky už ale sklízím i na chalupě: když jsem je vysazoval, každá už měla nejméně jeden plod a viditelně se díky tomu velmi špatně uchycují. Tak jsem se rozhodl je těch plodů zbavit v naději, že by jim to mohlo ulevit. A kupodivu i bachratky jsou docela chutné, vůbec ne nahořklé. Nicméně osud těch rostlin je stále na vážkách. Slabostěnné, méně teplomilné, si vedou podstatně lépe jak doma, tak nahoře. Poučení pro příště: pěstování na brzké plody a na výsadbu se musí oddělit. Metodicky i časově. A u těch pro výsadbu možná i zaštípnout příliš brzké květy. Jojo, chybami se snažím poučit. Snad mi senilita dovolí si to pamatovat až do příštího roku.wink 

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 61.190 (?), 20.5.2024 16:42

Dnes jsem se podíval na tu košťálovou zeleninu a saláty, které jsem vyséval doma za oknem 5.2. Pochopitelně nejsou ta vzrostlé jako tvoje Miloši, ale jsem s nimi spokojený. Docela mne překvapily, nepočítal jsem že venku na záhonech budou takto vypadat, zvláště ten Bremex. Na dalším obrázku jsou: květák Beta, zelí Murdoc a kapusta Předzvěst.

           Vladimír

Salát Bremex
Salát Bremex
Květáky Beta, zelí Murdoc a kapusta Předzvěst
Květáky Beta, zelí Murdoc a kapusta Předzvěst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika