Předpěstování košťálovin



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?)
6.3.2024 14:42

To předpěstování z 7.2. se mi nepovedlo. Použil jsem nevyhnojenou zeminu ze skleníku a ani za měsíc nenarostly slušné sazenice, jako v jiných letech, navíc mi jich hodně poničilo padání klíčních rostlin. Ještě že mám něco v záloze z prvního předpěstování z 24.1.Jinak nevím proč, ale opět je tento příspěvek přiřazený v diskuzi úplně pod jiný příspěvek, než na který jsem reagoval. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.9 (?), 9.2.2024 18:34

Ono na tom obrázku to není vidět, ale odrůdy jsou od sebe odděleny plstovou přepážkou. Není to vidět, protože semena nechávám naklíčit volně na povrchu substrátu a až vidím, že mají klíčky tak je zasypu. Ten zásyp byl trochu větší, ale to neznamená, že by se nějak odrůdy pomíchaly. Dnes jsem brukev Kref, zelí Murdoc, kapustu Předzvěst a květák Beta rozesadil do kelímků, do každěho čtyři rostliny.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 12.2.2024 13:05
stačí trošku slunce a hned za oknem vystoupí teplota k 20 stupňům, což pomůže klíčení semínek. Zrcadlo je připravené podpořit světlo a zabránit vytahování rostlinek. Tady rostou bez umělého osvětlení. Walter
košťáloviny a salát 12.2.
košťáloviny a salát 12.2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 62.111 (?), 12.2.2024 18:50

Sazenice jsem rozesadil do kelímků, ale začaly se mně vytahovat. Nezbude mně nic jiného než dát je pod světlo, za oknem je málo Luxů. Počítám nejméně s destidenní kůrou cca 10 hodin pod světlem.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 12.2.2024 20:27

Vladimíre, váhal jsem, zda to opět nebude, že kuře radí kohoutovi, ale pak jsem si řekl, že Ty mě znáš a nebudeš na mne snad naštvaný. Dát je pod světlo je dobrý nápad. Co nejintenzivnější. A myslím, že by prospělo, kdybys je přihnojil něčím s dostatkem fosforu i draslíku. Proč? Protože ten růst se pak spíš přesune ke kořenům, což je žádoucí. Pokud mi nevěříš, zkus to napůl s kontrolním vzorkem.

Vycházím z toho, jak vypadaly moje sazenice celeru, pórku i brokolice loni, kdy jsem je proti všem pravidlům přihnojil NPK z Kristalonu zdravé rajče (7,5-12-36). V zálivce, běžná koncentrace. Udělal jsem to 2x a ačkoliv nebyly přisvětlovány (ovšem poněkud později, výsev 24.2.), nijak moc se nevytáhly, ale měly při výsadbě bujný kořenový systém. 

Sorry.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 6.3.2024 14:42

To předpěstování z 7.2. se mi nepovedlo. Použil jsem nevyhnojenou zeminu ze skleníku a ani za měsíc nenarostly slušné sazenice, jako v jiných letech, navíc mi jich hodně poničilo padání klíčních rostlin. Ještě že mám něco v záloze z prvního předpěstování z 24.1.Jinak nevím proč, ale opět je tento příspěvek přiřazený v diskuzi úplně pod jiný příspěvek, než na který jsem reagoval. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 62.19 (?), 21.2.2024 14:38

Taky jsem vždycky měl problém s vypěstováním sazenic košťálovin, po přeszení začaly zasychat. V knize košťálové zeleniny jsem se dozvěděl, že sazenice se přepichují když děložní lístky jsou dostatečně vyspělé. V tě době se nejlépe ujímají. Zkouším to, a zdá se mně, že to u mne za oknem (asi nevhodných podmínkách- dost teplo) funguje.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 21.2.2024 23:28

Vladimíre, přispěju zase jedním neortodoxním návrhem, který už léta praktikuju celkem s úspěchem. Přeskakuji pikýrování úplně. U košťálovin, celeru, pórku i cibulky. Vyseju je do dostatku směsi, klíčivý substrát dám jen na povrch a pak je, pokud je to třeba, i proti všem pravidlům přihnojím. Hnojím nízkodusíkatým hnojivem s dostatkem fosforu i draslíku. A přímo je pak vysadím na pozici v záhonu. Když je teplota půdy odpovídající.  Nevím, co mne k tomu vedlo, možná lenost, možná má víra, že čím méně zasahuju do přírodních procesů, tím lépe pro rostliny. Zatím mne to nezklamalo. O moc víc prostoru to také nezabere.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.10 (?), 21.2.2024 23:36

To je normální věc, nic nového. Když máš dost místa, tak je možné třeba dát jedno semínko do kelímku. Když vyklíčí, tak se s ničím netlačí a roste až do doby výsadby. Nakonec nejlepší je pěstovat košťáloviny z přímých výsevů, což jsem většinou praktikoval. Ale to není pro nejranější výsadbu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 22.2.2024 8:33

Ano, také dělám některé košťáloviny, ty pozdnější (Giganty, růžičkovou i pozdní kapustu, zelí jak které), z přímého výsevu. Stejně jako okurky a cibuli ze semínka. Sazečka u mne nějak neprospívá. Nevím jistě proč, ale podezírám houbové choroby. Teď jdu vysít celer, pórky a Koshigayu cibulku.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 22.2.2024 8:50

Trochu jste pozapomněl dodat, že pro ten způsob výsevu jednoho semene je potřeba mít dostatek světla a to tak, že fest = skleník, pařeniště. Jinak se to okamžitě vytáhne apřepíchnutí je nevyhnutelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika