Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.9 (?)
4.2.2024 20:27

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.1.2024 22:52

Teda to je jiný kafíčko než ten můj "osvětlovací zmatek".yes Však jsi ho asi viděl na některé z těch mých fotek. Mám ale ty zdroje ještě blíž k rostlinám. Sice se mi občas stane, že to neuhlídám a listy se dotknou žárovky, ale ty LEDky moc nehřejou, takže se nikdy nespálí celý list tak, aby odumřel. Ale to mluvím o velkých rajčatech.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 29.1.2024 16:28
Naopak, máš to možná ne tak sofistikované nebo spíš hezké, ale funkčnější. Ta Ledka dlouhá je super, ale jen do doby dokud jsou sazenice stejně vysoké. Navíc pro šířku parapetu by to chtělo dvě, ale to se mi nechce kvůli spotřebě.Protože i různé odrůdy paprik rostou jinak rychle, a jinak vyklíčí, je to pak problém, ale zatím jsem měl sazenice obstojne. Doufám že letos to bude samozřejmě lepší, ale kdo ví. Mám to přes chytrou zásuvku, takže si můžu svítit jak a kdy chci, ovládat i když nejsem doma. Takže nastaveno, ale když bude fakt hnusně, můžu si rozsvítit dle potřeby.Super věc tohle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.1.2024 17:51

Díky za pochvalu. Funkčnost je můj kůň.

Jen tak na okraj k těm LED trubicím: mám jen jedno nové průmyslové svítidlo, ty ostatní 2 mám v dřevěném rámu s nalepenými paticemi. Když tam nemusí být předřadníky, není to ani nijak zvlášť těžké. Stínění či spíš směrování světla folií za topení. Stejně tak u žárovek - to je nedávný nápad. Ale všechno ovládám ručně. Teď jsem to "vylepšil" tak, že mám prodlužky s vypínačem. Dřív jsem každý zdroj musel vytahovat ze zásuvky.

No a problém s výškou občas řeším seřazením od nejmenšího k největšímu a trubice jsou pak našikmo. Jenže to funguje jen na chvíli, rostou si jak chtějí.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 29.1.2024 19:34
Taky naklanim dle potřeby. Doporučuji, kup si chytrou zásuvku, na Ali jsem bral tři asi za 360,-, nastavisesi plán, ovladas přes free aplikaci, umí až 20 A a s měřením spotřeby, kdybys chtěl pošlu ti odkaz do mejlu. Dá se samozřejmě koupit jen jedna, to je na tobě. Budeš si to ovládat vleže a odkudkoliv.jak říkám, pošlu ti podrobné informace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.1.2024 20:16

Tak prosím pošli. Přiznám se, že mě tohle ještě vůbec nenapadlo. Stará škola, no. A pokud to umí i měřit spotřebu, tím líp. 20A je při těch mých cca 200W příkonu sice luxus, ale určitě bych našel i jiné upotřebení. Díky.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 29.1.2024 20:45
Máš to tam, tyhle jsem bral já, jsou osvědčené a vyzkoušené, mají všechny funkce co mají mít. Taky mám totiž jednu co jsem bral od jiného prodejce, ta ale neměla paměť, jak se má zachovat při výpadku proudu, u těchto to jde nastavit. Ne že by na tom záleželo, ale...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.117 (?), 1.2.2024 22:08

Nějaký posun s těmi sazenicemi? Budeš je hrnkovat?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 210.156 (?), 2.2.2024 17:50

ano, pred par dny pikyrovani do sadbovace s okem 3x3cm, pokud budou prerustat, pujdou do vetsich, ale podle mne to vydrzi do zacatku brezna, kdy je mam v planu dat do skleniku, snad nebude v dubnu zase -10. Do tak malych kvuli mistu, protoze uz je na case pikyrovat papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.9 (?), 4.2.2024 20:27

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.9 (?), 4.2.2024 20:48

Nevydržel jsem a dnes jsem vysel saláty a košťáloviny.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika