Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.242 (?)
29.1.2024 18:27

Dnes jsem je ještě nelikvidoval. Nechám je ještě několik dní bez přisvěcování a uvidím jak jim to za tím oknem bude chutnat. Také ten výsev ještě odložím cca o týden.wink

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.242 (?), 27.1.2024 9:27

Taky se chystám udělat výsev košťálovin a salátů (do deseti dnů). Byl jsem ve Čtyřlístku a neodolal jsem a koupil ještě semena květáku Beta a ledového salátu Ledano. Když to přidám k tomu co mám (Předzvěst, Murdoc, Bremex a Kref F1), tak toho je až až. Semeny nebudu šetřit a s výjimkou kapusty, salátů a květáku vyseji všechna semena, která v sáčku jsou (Murdo 20s, Kref 40s), Pro mne nemá cenu nějaká semena schovávat, když nevím, jestli ještě budu schopen příští rok nějakou zeleninu pěstovat. Že bych něco z toho ještě pěstoval pro podzimní sklizeň nepřipadá v úvahu, protože obdělávnou plochu jsem už snížil na polovinu a nebude pro to místo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 28.1.2024 17:24
V to doufám, resp. do půlky května, aby je mohly vystřídat papriky. Dnes jsem je pikyroval a instaloval pestirnu.
Pestirna
Pestirna
S fólií
S fólií
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.242 (?), 28.1.2024 17:54

Někdy po 7.1. jsem vysel na zkoušku košťáloviny a salát Bremex.Jednou jsem je přesadil a dnes vypadají takto. Svůj účel už splnily, takže je zruším. Vidím, že za oknem mohu vypěstovat dobrou sadbu, což byl účel tohoto testu. Zítra nebo pozítří už udělám výsev.

           Vladimír

Sadba rané zeleniny
Sadba rané zeleniny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 28.1.2024 20:21
Ahoj, nemůžu se nevšimnout, jaké je máš proti mně velké, vysival jsi 7. A já 4.1. zajímavé. Já je měl ve vysevnim substrátu, nehnojím, a na okně v ložnici, kde často větráme, tedy na průvanu, dle teploměru tam je běžně 20 ale při větrání i jen 10. To by mohlo být tím, ale mně to takhle vyhovuje. Od skla jde také chlad, nevím no. Ale je to zajímavé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.1.2024 22:06

Promiň, že Ti do toho kecám. Já bych je nerušil, jsou tak přiměřené, že je jich škoda. Pokračoval bych v pokusu: větší kyblíky a na balkón s nimi. Oddělit od podlahy tepelně třeba polystyrénem (3 cm stačí) a přikrejt buď netkankou (spíš) anebo polypropylénovou průhlednou fólií (propouští mnohem víc světla než polyetylén a také je pevnější). Případně obojím s tím, že netkanku by šlo přes den odebrat a zase dát zpátky na noc. To kvůli světlu. 

Moc mrznout už prý nemá, košťáloviny a salát snesou nižší teploty. No a i kdyby nepřežily, nic se neděje. Prohrát nelze.wink Vlastně jen alternativa k zimnímu pěstování pod netkankou. A na balkóně ve městě je přeci jen trochu tepleji než na zahradě. Máš lodžii nebo balkón? No jasně, generální štáb může mít námitky.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.242 (?), 29.1.2024 10:19

Nemám ambici nějak se snažit pěstovat sazenice ve venkovních podmínkách v lednových a únorových mrazech. Považuji to za úplně zbytečné. Možná bych ty sazenice udržel za oknem, ale co z toho. Kam bych je potom vysadil- 5-6 sazenic. Nejsou to rajčata, která se dají zsadit kamkoliv. Ty sazenice ruším, nemám na ně místo ani teď ani potom.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.1.2024 12:14

Jasně, prostor je vždycky problém. Omlouvám se, jen tak mne to napadlo.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.242 (?), 29.1.2024 13:18

Nerozumím tomu proč se omlouváš.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.1.2024 17:54

Protože Tě furt do něčeho "strkám".wink Já, sotva odrostlé zahrádkářské kuře.laugh

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 63.242 (?), 29.1.2024 18:27

Dnes jsem je ještě nelikvidoval. Nechám je ještě několik dní bez přisvěcování a uvidím jak jim to za tím oknem bude chutnat. Také ten výsev ještě odložím cca o týden.wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika