Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?)
8.3.2019 17:18

Připojuji fotku z dnešního dne. Ředkvičky až na jednu odrůdu jsou OK. Saláty jsou miniaturní a už začaly lézt také kedlubny. Vypadá to všechno slibně, Ředkvičky bych mohl sklízet už někdy v polovině dubna.smiley

           Vladimír

Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 12.2.2019 8:42

Tahle úzká pařeniště fungují docela dobře. Na košťály, ředkvičky, v létě melouny. Na rajčata od jara by bylo lepší dát ho 2x vedle sebe a prostřední plast vysadit. Plastičtější náběh i pokles teplot, Za mě 2 x LUCKY, nebo jedno, někam ke stěně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 7.2.2019 17:06

To má tak někdo štěstí. Já bych pařeniště pod sněhem nenašel a i kdybych ho našel, při ranních třináctkách bych to neutopil ani lokomotivou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 12:18

Venkovní minipařeniště po 4 týdnech. Takhle to ovšem dopadne, když se použijí stará semena(Král Máje a Bora). Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 10.2.2019 12:17

a dnes už semínka klíčí


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 10.2.2019 12:19

dostatek světla řeším umístěním starého zrcadla za truhlíkem. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 11.2.2019 9:15

Moje kedlubny už taky vylezly, ale místnost s teplotou kolem 12-15 st. bohužel nemám... tak jsem je dala na okno na chodbu, kde je teď jen 7 st., tak uvidím co z toho bude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.180 (?), 18.2.2019 13:21

Ráno jsem se vydal na zahradu, abych vysel ředkvičky a přísadu salátu a kedluben. Když jsem tam přišel, tak byla půda ještě trochu zmrzlá, ale za půl hodiny jsem se čvachtal v bahně. Přeci jen to sluníčko už má sílu. V pařeništi byla půda také hodně vlhká, ale nechtělo se mně to odkládat a tak jsem tam ty výsevní pásky dal, nahrnul jsem na ně co se dalo té vlhké půdy, na to trochu suchého AGRO substrátu a trochu jsem to udusal. Měl jsem v plánu zakrýt to ještě netkanou textilií, ale zapomněl jsem doma nůžky. Tak jindy.
           Vladimír
PS.: Teď si půjdu umýt boty indecision


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 19.2.2019 21:35
Ja mam nové parenište ješte v krabici, muž zatím nechce nic rozdelavat. Tak zatim vyseju kedlubny a salat a necham v kelimcich na chodbe. Kateřina Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.132 (?), 6.3.2019 4:29

V pondělí jsem byl na zahradě a zkontroloval jsem ty výsevy. Ředkvičky vyklíčily OK, salát zatím mrňavý, jen kedlubny zatím nic. Ale není se co divit, zatím minulý týden nebyly žádné větší teploty. I v tom studeném pařeništi klesaly v noci až těsně nad nulu. Mám všechno ještě přikryté netkanou a asi to tam nadále nechám- ne kvůli teplotě, ale pod tou netkanou se drží vlhkost a půda tak nevysychá- nemusím zalévat. Na zahradě zatím nemám ani litr vody. Teprve koncem týdne budu tesovat, jestli do studny od srpna, kdy jsem všechnu vodu vyčerpal, natekla nějaká voda.

          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 8.3.2019 17:18

Připojuji fotku z dnešního dne. Ředkvičky až na jednu odrůdu jsou OK. Saláty jsou miniaturní a už začaly lézt také kedlubny. Vypadá to všechno slibně, Ředkvičky bych mohl sklízet už někdy v polovině dubna.smiley

           Vladimír

Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika