Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?)
8.3.2018 17:10

Tak u mne už je taky jaro. Venku moc ne, ale v pařeništi určitě. Dnes jsem byl na zahradě a všechny saláty v pařeništi už vyklíčily a rostlinky vylezly. S kedlubnami je to složitější, potřebují minimálně 4 °C, ale dle předpovědi by do týdne měly také vylézt.

           Vladimír

Teplota venku
Teplota venku
Teplota v pařeništi
Teplota v pařeništi
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.6.2017 9:37

Sklizeň raných košťálovin venku už probíhá také.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 9.2.2018 19:12

Dnes jsem vysel do vekovního studeného pařeniště rané odrůdy košťálovin: kapustu Předzvěst, zelí Dynamic a Unikát, květák Beta a Bora a kedluben Ametyst. Přidal jsem také semena salátu Safír a Král máje. Pro jistotu jsem některé z těchto odrůd v omezeném množství zasel i do truhlíku za okno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 13.2.2018 18:47

Včera jsem byl na zahradě, odmetl jsem zbytky sněhu s oken pařeniště a vzal jsem si domů záznam z vývoje teplot v pařeništi za poslední týden. Venku se teploty pohybovaly trvale pod nulou, v pařeništi poklesla teplota pod nulu jen jednou, ale teploty tam byly stále jen pár stupňů nad nulou. Takže i kdybych tam měl něco vyseto, tak by asi nic nevyklíčilo (salát chce minimálně 2 °C, košťáloviny chtějí víc než 4 °C), Počkám, až bude naděje, že se obloha trochu vyjasní a teploty v pařeništi se trochu zvednou. Všechno na výsev už mám připravené. Dokonce jsem se dnes rozšoupl ve Čtyřlístku a nakoupil jsem za stovku semena. Ze salátů Deon, Král máje, Tyrkys a také ledový Maximo. Uvidím, kteréu se v tom chladnu bude dařit nejlépe. K brukvi Luna jsem ještě dokoupil mou oblíbenou Moravii.

  Vladimír

Teplota v pařeništi
Teplota v pařeništi
Pařeniště s tajícím sněhem
Pařeniště s tajícím sněhem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 17.2.2018 19:09

Tak letos zatím počasí předpěstování košťálovin venku pod sklem moc nepřeje. Ani předpověď do konce února není moc příznivá. Chybí sluneční svit, který by půdu v pařeništi prohřál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.3.2018 17:51

mrazy byly tuhé, ale rostlinky v pařeništi zakrytém několika vrstvami textílií, zdá se, přežily a dnešní den už se začaly probouzet k životu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 7.3.2018 19:34

...možná půjdou brzy do květucool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 1.6.2018 15:22

tak předčasně do květu nešla žádná rostlina. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 1.6.2018 15:36

Mně už teď šly do květu saláty, jak Deon ta i Král máje. Žádnná škoda, stejně to už nikdo nechtěl. Zatím v pohodě je ledový salát Maximo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 1.6.2018 16:24

naprosto souhlasím. Ta vlna veder způsobila, že ty dvě stovky salátů v meziřádcích mezi košťálovinami jsem musel skoro všechny rozdat. Během jednoho týdne udělaly hlávky a nebylo v moci mé a mých blízkých je všechny zkonzumovat. A nyní už začíná sklizeň zelí a květáku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 8.3.2018 17:10

Tak u mne už je taky jaro. Venku moc ne, ale v pařeništi určitě. Dnes jsem byl na zahradě a všechny saláty v pařeništi už vyklíčily a rostlinky vylezly. S kedlubnami je to složitější, potřebují minimálně 4 °C, ale dle předpovědi by do týdne měly také vylézt.

           Vladimír

Teplota venku
Teplota venku
Teplota v pařeništi
Teplota v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika