Předpěstování košťálovin



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?)
1.6.2018 15:36

Mně už teď šly do květu saláty, jak Deon ta i Král máje. Žádnná škoda, stejně to už nikdo nechtěl. Zatím v pohodě je ledový salát Maximo.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 8.6.2017 9:37

Sklizeň raných košťálovin venku už probíhá také.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 9.2.2018 19:12

Dnes jsem vysel do vekovního studeného pařeniště rané odrůdy košťálovin: kapustu Předzvěst, zelí Dynamic a Unikát, květák Beta a Bora a kedluben Ametyst. Přidal jsem také semena salátu Safír a Král máje. Pro jistotu jsem některé z těchto odrůd v omezeném množství zasel i do truhlíku za okno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 13.2.2018 18:47

Včera jsem byl na zahradě, odmetl jsem zbytky sněhu s oken pařeniště a vzal jsem si domů záznam z vývoje teplot v pařeništi za poslední týden. Venku se teploty pohybovaly trvale pod nulou, v pařeništi poklesla teplota pod nulu jen jednou, ale teploty tam byly stále jen pár stupňů nad nulou. Takže i kdybych tam měl něco vyseto, tak by asi nic nevyklíčilo (salát chce minimálně 2 °C, košťáloviny chtějí víc než 4 °C), Počkám, až bude naděje, že se obloha trochu vyjasní a teploty v pařeništi se trochu zvednou. Všechno na výsev už mám připravené. Dokonce jsem se dnes rozšoupl ve Čtyřlístku a nakoupil jsem za stovku semena. Ze salátů Deon, Král máje, Tyrkys a také ledový Maximo. Uvidím, kteréu se v tom chladnu bude dařit nejlépe. K brukvi Luna jsem ještě dokoupil mou oblíbenou Moravii.

  Vladimír

Teplota v pařeništi
Teplota v pařeništi
Pařeniště s tajícím sněhem
Pařeniště s tajícím sněhem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 17.2.2018 19:09

Tak letos zatím počasí předpěstování košťálovin venku pod sklem moc nepřeje. Ani předpověď do konce února není moc příznivá. Chybí sluneční svit, který by půdu v pařeništi prohřál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.3.2018 17:51

mrazy byly tuhé, ale rostlinky v pařeništi zakrytém několika vrstvami textílií, zdá se, přežily a dnešní den už se začaly probouzet k životu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 7.3.2018 19:34

...možná půjdou brzy do květucool.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 1.6.2018 15:22

tak předčasně do květu nešla žádná rostlina. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 1.6.2018 15:36

Mně už teď šly do květu saláty, jak Deon ta i Král máje. Žádnná škoda, stejně to už nikdo nechtěl. Zatím v pohodě je ledový salát Maximo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 1.6.2018 16:24

naprosto souhlasím. Ta vlna veder způsobila, že ty dvě stovky salátů v meziřádcích mezi košťálovinami jsem musel skoro všechny rozdat. Během jednoho týdne udělaly hlávky a nebylo v moci mé a mých blízkých je všechny zkonzumovat. A nyní už začíná sklizeň zelí a květáku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 8.3.2018 17:10

Tak u mne už je taky jaro. Venku moc ne, ale v pařeništi určitě. Dnes jsem byl na zahradě a všechny saláty v pařeništi už vyklíčily a rostlinky vylezly. S kedlubnami je to složitější, potřebují minimálně 4 °C, ale dle předpovědi by do týdne měly také vylézt.

           Vladimír

Teplota venku
Teplota venku
Teplota v pařeništi
Teplota v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika