Kulatá mrkev



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 164.48 (?)
28.2.2012 8:51

Ja si zas myslím, že práve tá čierna je najzdravšia, lebo okrem karoténu obsahuje najviac zdraviu prospešných antokyánov či polyfenolických farbív, ktoré na seba viažu škodlivé voľné radikály. Navyše obložené misy s naaranžovanými špeciálne krájanými farebnými mrkvami môžu byť príjemným spestrením slávnostnej tabule. V úrodnosti či výnosnosti bude na tom najlepšie pravdepodobne klasická pomarančová alebo žltá mrkva.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Elfriede - (12) - 188.105 (?), 27.2.2012 16:29, zobrazeno: 14595x

Máte někdo zkušenosti s pěstováním kulaté mrkve? Letos budu poprvé sít a sázet v nové zahradě a půda se mi zde zdá mělčí, než jsem bývala zvyklá. Napadlo mě zkusit kulatou mrkev (odrůdy Rondo, Mercado de Paris) s tím, že kratší kořen by se spokojil s menší hloubkou záhonu. Neznám ale nikoho, kdo by tuhle mrkev pěstoval, ani jsem nenašla na netu žádný názor. Ten tvar se mi líbí, ale zkušenost říká, že atraktivní novinky (fialová rajčata, pruhované ředkvičky nebo "stromové" jahody) bývají velmi zrádné. Poraďte, prosím smiley

mrkev
mrkev
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2012 17:03

Jednou jsme to okusili a již nikdy více, možná je kratší ale místo jedné normální jich musíte dát deset vedle sebe. Pokud pěstovat tak jen jako raritu pro zábavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.41 (?), 27.2.2012 18:53
souhlasim, zajimavost dobra... uzitek skoro nula, zbytek seminek vyhodim, sit uz je nebudu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 164.48 (?), 27.2.2012 20:58

Raz sme v Hodoníne kúpili v sáčku zmes semien farebnej mrkvy. Naozaj vyrástli dlhé a hrubé korene od takmer bielej cez žltú, červenú až po čiernu. Najkrajšia bola čierna. Vnútri bol ale koreň červený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Elfriede - (12) - 188.105 (?), 27.2.2012 22:04

Díky vám všem, pánové, za rady. Tak jsem tu myšlenku zavrhla. Zkusím nějaký šikovnější experiment. :)  Třeba tu žlutou, fialová by mi připadala trochu nezdravá surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2012 23:04

Já chtěl objednat tuto bílou mrkev ale manželka mne s tím "vyhnala".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Elfriede - (12) - 188.105 (?), 27.2.2012 23:17

No, vypadá ta mrkev trochu dekadentně. Ale klidně bych to zkusila, kdyby se dala podobna odrůda u nas sehnat. Kdyby nevzešla, mohla bych se uklidňovat, že "stejně byla škaredá". smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2012 23:23

"Kdyby nevzešla, mohla bych se uklidňovat, že "stejně byla škaredá".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6514) - 14.199 (?), 28.2.2012 6:48

Doporučuju u mrkve zůstat u klasiky. Experimentovat sice můžete, to Vám nikdo nezakáže, ale drtivá většina novinek je jen k oblbnutí zákazníka, který draze zaplatí barevný pytlík, s pochybným obsahem. Mimoto žlutá mrkev bude asi mít nižší obsah karotenu. Kupte si kvalitní ranou karotku a z ní budete mít největší užitek. Ta kulatá mrkev by se dala použít, když budete dělat nějaké designové čalamády, nebo mixed pickles.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 164.48 (?), 28.2.2012 8:51

Ja si zas myslím, že práve tá čierna je najzdravšia, lebo okrem karoténu obsahuje najviac zdraviu prospešných antokyánov či polyfenolických farbív, ktoré na seba viažu škodlivé voľné radikály. Navyše obložené misy s naaranžovanými špeciálne krájanými farebnými mrkvami môžu byť príjemným spestrením slávnostnej tabule. V úrodnosti či výnosnosti bude na tom najlepšie pravdepodobne klasická pomarančová alebo žltá mrkva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika