Příspěvky uživatele - 188.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Habr nebo buk?, 28.2.2012
Habrový plot jsem měla a s trochou péče vypadal skvěle. To olistění, co přes zimu zpravidla zůstává, docela ochrání před pohledy, třeba ze silnice. Jenom je potřeba nevykašlat se na stříhání, rádo to odspodu vyholuje. Ale není zase potřeba lítat s... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 28.2.2012
Aha, díky za vysvětlení. Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela, protože se s chorobami téměř nepotýkám. Tedy u zeleniny. Tak teď jste mi nasadili brouka do hlavy. Už to vidím, jak budu sledovat, co se kde vyvrbí, když si "vykoupu" osivo. Jestli ono jednomu... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 28.2.2012
Vážně? A neříkal proč? Čemu to může vadit? Nedomníval se prodejce, že máte v úmyslu semena konzumovat? Už sem se setkala s tím, že si někdo chtěl zpetřit salát klíčky ze sáčku, tak třeba mají navyklé varování.  Ale proč nemáčet semena na... celý příspěvek >
Černooká Zuzana, 28.2.2012
Tak to je zajimavé. Možná jsem měla začít ze semínka pěstovat dřív, aby stihla narůst. A kdyby ještě k tomu byla možnost přezimování, bylo by to godně lákavé.    Jestli by to ale spíš nechtělo vytápěný skleník. Nemá někdo další zkušenosti?
Černooká Zuzana, 28.2.2012
Zkoušela jsem Thunbergii předloni a klíčení trvalo dlouho. Nevím už, kolik dní, ale pamatuju si, že jsem se už obávala, že nevzejde. Nakonec vyklíčila většina semen, ale vykvetly jen tři rostliny. Rozhodně jsem nedosáhla nádherné husté popínavky jako... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 28.2.2012
Na máčení před výsevem nedám dopustit. Možná má tahle praxe i nějaké nevýhody, ale u rajčat a paprik se mi maximálně osvědčuje. Dávám semena do poměrně teplé vody a nechávám je máčet, dokud nevidím, že se semínka "probouzí". Trvá to 24 - 48 hodin.... celý příspěvek >
Jak se jmenuje?, 28.2.2012
Nejsem právě expert na "pokojovky", ale rostlina vypada jako Kalanchoe, česky Kolopejka. Rostlina původem z Madagaskaru, příbuzná tlustici. Měla by dobře růst kdekoliv v bytě, asi s výjimkou jižního parapetu bez stínu. Pečovala bych o ni jako o... celý příspěvek >
Kulatá mrkev, 28.2.2012
No a jsem zase v koncích . Všechny názory zde napsané mají hlavu a patu a společně odmítají kulatý pokus. Ale inspirovala mě poznámka o vegetariánech. Jakožto pravověrná vegetariánka ráda "předvádím" blízkým, že zelenina může dokonale vypadat a taky... celý příspěvek >
Kulatá mrkev, 27.2.2012
No, vypadá ta mrkev trochu dekadentně. Ale klidně bych to zkusila, kdyby se dala podobna odrůda u nas sehnat. Kdyby nevzešla, mohla bych se uklidňovat, že "stejně byla škaredá".
Kulatá mrkev, 27.2.2012
Díky vám všem, pánové, za rady. Tak jsem tu myšlenku zavrhla. Zkusím nějaký šikovnější experiment. :)  Třeba tu žlutou, fialová by mi připadala trochu nezdravá
Co vám právě kvete a raší, 27.2.2012
Po krátké a kruté zimě jsem o víkendu prohlížela záhony a zjstila jsem, že už raší skoro všechny cibulky narcisů. Modřence a hyacinty zatím spí a sněženky už kvetou. Chodím se na ty zelené špičky dívat pětkrát denně, brzy zjara stačí člověku tak málo... celý příspěvek >
Kulatá mrkev, 27.2.2012 Obsahuje fotku
Máte někdo zkušenosti s pěstováním kulaté mrkve? Letos budu poprvé sít a sázet v nové zahradě a půda se mi zde zdá mělčí, než jsem bývala zvyklá. Napadlo mě zkusit kulatou mrkev (odrůdy Rondo, Mercado de Paris) s tím, že kratší kořen by se spokojil s... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika