Knížka pro zahrádkáře



Stránky: 1,  2   
host 
3.12.2002 9:31, zobrazeno: 20986x
Mohl by mi někdo poradit nějakou dobrou knížku pro zahrádkáře? V prodeji jich je spousta, ale příjde mi, že jsou to většinou knížky přeložené z cizích jazyků, plné obrázků, ale např. jak a kdy ostříhat ovocný strom se v nich člověk nedozví.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 3.12.2002 23:20
Dávejte raději přednost našim autorům. Nejlépe si ji v knihkupectví v klidu prolistovat, aby vám vyhovovala a přinesla ty rady, které od ní očekáváte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 5.12.2002 11:56
A máte nějakou oblíbenou? Nějakou, která se Vám opravdu osvědčila?Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eD - (22), 12.2.2003 19:35
Začínala jsem jako naprostý bezzemek s předstihem. Obstarala jsem si postupně 4 velké knížky Receptářů od P. Podlahy ("To nejlepší z Receptáře", "Sborník nápadů z Receptáře", "Receptář pro 3. tisíciletí" a "Zlatá kniha Receptáře"). Všechny jsou fantastické, a hlavně, jsou v nich praktické rady našich zahrádkářů a jejich letité zkušenosti. Nejdřív jsem absorbovala teorii, nyní v praxi aplikuji. Ne vše se mi daří, ale v "receptářích" najdu většinou vše, co potřebuji. Pak také existuje, tuším, že kniha, 1000 rad pro zahrádkáře, v posledním či předposledním roce byla aktualizována, a ta je přímo od našich autorů, a co vím, je chválená...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 30.9.2003 15:57
Máte pravdu, kniha 1000 dobrých rad pro zahrádkáře je vynikající, hlavně pro začínající. Je tam všechno od přípravy půdy, pěstování zeleniny, ovoce, vinné révy i okrasných květi a dřevin, hnojení, ochrana rostin atd.atd. Já ji vlastním a i když už pár let zahradničím, stejně do ní jukám. Teď nedávno vyšla zaktualizovaná a je v obchodech tak za 500,-kč přibližně. Tuto knihu stojí zato vlastnit. Jsou v ní i vypsány různé odrůdy doporučených rostlin pro určité účely pěstování.
Vřele doporučuji!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.216 (?), 10.3.2010 17:20

Rok na naší zahradě, autor Radoslav Šrot, vydalo Ottovo nakladatelství ,  fotky i kresby jsou od českých autorů je moc pěkná.Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
nerglova - (22) - 174.216 (?), 10.3.2010 17:36

Také mám tuto knihu od R. Šrota. je opravdu skvělá - i pro mě jako pro začátečníka :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.181 (?), 15.4.2010 15:58

2000 rad pro zahradkaře od pelešky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 15.4.2010 23:38

Dvanáct měsíců v zahradě od J.Hohne a P.G.Wilhelma- sice je to přeloženo z německého originálu, ale je tam opravdu hodně dobrých rad. Od plánování, výsadby,pěstování, stříhání až po sklizeň.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 16.4.2010 9:52

take doporucuji tech 2000 rad pro zahradkare... jinak je to tlusta kniha, ale je pritom lehka,,,,,,,,,,,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika