zalévaní tuje



host - 250.41 (?)
6.10.2008 20:38
To hnědnutí způsobuje nejčastěji houbová choroba. Doporučuji preventivní postřik začátkem vegetační sezóny.Např. přípravkem novozir
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 250.41 (?), 6.10.2008 20:38
To hnědnutí způsobuje nejčastěji houbová choroba. Doporučuji preventivní postřik začátkem vegetační sezóny.Např. přípravkem novozir
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.170 (?), 10.11.2008 10:45

Mám na zahradě thuje, které usychjí jen u kmene. Konečky jsou zdravé a rostou celkem normálně, ale vzled je nic moc. Jsou řidké a není to pěkné. Nevím co s tím, poradte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 65.100 (?), 10.11.2008 11:48

Pokud je nemáte příliš u sebe, že by měly nedostatek prostoru a světla, zálivku máte v pořádku, zkuste aplikaci síranu hořečnatého-hořká sůl. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.11.2008 19:04

Pokud chcete, aby vám thůjky zahoustly, tak je celé sestřihnětě (jen konečky).  Ta hořká sůl je dobrá, ale nechte to všechno až na jaro.  Pokud nebude přes zimu dostatek vláhy, tak i v zimě občas zalévejte.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.170 (?), 11.11.2008 9:41

Romila a Daniela: Děkuji za rady,  nejsem žádná zahradnice. Ptala jsem se v zahradnictví a tam mi řekli, že usychání thují u kmene je normální.  Nemám je blízko u sebe,  takže světla mají dost. Když jsou vedra tak je zeleju. Zkusím na jaře tu sůl co radíte. Ta sůl je nějaký hnojivo? (nevím co to je),  já používám Krystalon. Díky Zdena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.11.2008 10:05

Zdeni, u některých thůjek mám to samé a neřeším to. Myslím si, že se opravdu jedná o přirozený jev - pokud nezačne opadávat ve větší míře, tak se nic neděje.  Ta hořká sůl je hnojivo, které odstraňuje příčiny akutního nedostatku hořčíku v rostlinách. Hořčík je důležitou stavební látkou chlorofylu listové zeleně a tím i podmínkou fotosyntézy. Nic nepokazíte tím, když ho budete aplikovat na všechny rostliny. Návod na roztok je na obale. Pokud nemáte rozprašovač, tak stačí polít z konve celou rostlinu - hlavně listy.  Nyní na podzim to není vhodné z toho důvodu, že to, co se dostane do zeminy odplaví déšt a tající sníh. Proto je to lepší až na jaře.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.170 (?), 11.11.2008 11:25

Danielo díky, Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika