Vysychanie 40r borovice



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
9.6.2019 13:06

Pokud se jedná o pěti jehlicovou borovici (Limba, Vejmutkovka atd.) může být borovice napadena rzi rybízovou (Cronartium ribicola).V povzdálí je vidět uschlý jehličnan, podle habitu modřín.Takže problém bude v houbovém onemocnění, nebo živočišný škůdce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 213.172 (?), 6.6.2019 10:37

Mám na zahradě asi 10 borovic, minulý rok začaly dvě z nich pomalu usychat, až uschly úplně. začala jsem zjištovat, co se děje, protože jsem v nich objevila chodbičky a dírky. Měla jsem tu nezávisle na sobě dva lesáky, kteří oba shodně potvrdili, že je to suchem a následné chodbičky jsou sice od brouka, ale ten tam šel až poté, co uschly, tj. do mrtvého dřeva, takže o kůrovce se nejedná. Myslím, že budete mít stejný problém, jako jsem měla já, je prostě sucho. Jediné jak je asi zachránit je dodávat k nim pravidelně v dobách sucha vodu. Zahradu mám na Kolínsku, takže pokud jste ve stejné lokalitě, stačí se podívat na dílo zkázy na borovicích okolo sebe.

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
fatter - (22) - 195.251 (?), 8.6.2019 21:25

Na tom suchu by nieco mohlo byt, teraz po tychto dlhotrvajucich dazdoch sa mi zda, akoby rastlo nove zelene ihlicie. Niekto tu pisat o navrtani dier na lepsie poliatie stromu, ako by to asi malo vyzerat? Do akej hlbky, aky priemer diery, ako daleko od stromu? Budem vdacny za kazdy napad..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 8.6.2019 22:33

Dejte sem nějakou fotku, ať nenapacháte více škody než užitku.Nejdřív píšete že borovice usychá, teď že rostou nové zelené jehlice.Klidně se mohlo stát, že přirozeně zasychji jen zastíněné a nepotřebné (víceleté jehlice) které už splnily své asimilační povinosti. Borovice bude nejspíš v pořádku, jinak by se ze svící netlačily nové zelené jehlice.Ale bez fotky je to jen věštění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fatter - (22) - 195.251 (?), 9.6.2019 12:01

O takomto case to byval husty nepriehladny strom. Po mesiaci dazda ale na druhej fotke je vidiet, akoby rasilo nove ihlicie



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 9.6.2019 12:26

Kdyby to bylo suchem, neopadlo by všechno jehličí.  P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 9.6.2019 12:45

Jo, co to máte, není to vejmutovka? P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 9.6.2019 13:06

Pokud se jedná o pěti jehlicovou borovici (Limba, Vejmutkovka atd.) může být borovice napadena rzi rybízovou (Cronartium ribicola).V povzdálí je vidět uschlý jehličnan, podle habitu modřín.Takže problém bude v houbovém onemocnění, nebo živočišný škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fatter - (22) - 195.251 (?), 9.6.2019 15:19

Ano to je sused za mnou, jemu tiez vyschol starsi strom, asi je to smrekovec (modrin). Teraz mozno blba otazka, mozem strom niecim postriekat, aj ked je takto velky? Pomoze to? Ak ano, s cim?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 9.6.2019 16:57

Nejdřív je třeba zjistit co je příčinou, až potom zasáhnout.Pro začátek by pomohly nějaké postřehy, uspořádání jehlic (jestli jsou ve dvojici, nebo vyrůstají ve "svazečku" po pěti),jestli se na kmeni nebo na větvích neobjevily nějaké anomálie (žluté výrostky-plodnice hub, provrtaná borka (kůra),ožhrané jehlice, nějaký postřeh z loňského roku atd).Co se stalo s chybějícím jehličím?Kdy opadlo, postupně nebo najednou, zbarvení,bylo žluté, hnědé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 140.52 (?), 9.6.2019 20:55

Něčím postříkat? Vodou samozřejmě. Jak už bylo uvedeno, houbové choroby či hmyzí škůdce napadají a udolají stromy, které jsou oslabené suchem. Pokud mají dostatek vody, dokážou se ubránit.

Můžete tu experimentovat a stříkat chemií (i když netuším, jak byste to v té výšce kompletně provedl), nebo můžete udělat to, co vám bylo doporučeno: po obvodu vyvrtat cca 10 děr zemním vrtákem, dejme tomu do hloubky 1m. Ty pak důkladně prolít - několikrát naplnit vodou a nechat vsáknout. Tím rozhodně nic nezkazíte.

Ale klidně pátrejte, jestli tu není nějaká houbová choroba, a i když na něco přijdete a ošetříte proti ní, strom díky suchu stejně pojde na něco jiného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika