Stříbrný smrk - odumřel?



host - 188.59 (?) 
22.6.2017 0:10, zobrazeno: 3625x

Koupil jsem na loni podzim v zahradnictví dva stříbrné smrky vysoké asi 120cm a zasadil je. Zimu přečkaly, na jaře ale jeden začal reznout a opadávat a to tak silně, že jsem ho vykopal a spálil. Ovšem druhý zůstal zelený, jen doteď nevyhodil žádné nové výhony a ani se nechystá. Jakoby větvičky-pupeny zaschnuly, ale nerezne a jehličí neopadává, drží. Mám to vzdát nebo je naděje ještě za rok na jaře? Raději posílám foto.a děkuji za rady.

smrk
smrk
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.58 (?), 22.6.2017 9:44

Proč byste to vzdával? Může mu chvíli trvat, než zakoření na novém místě. Dala bych mu nad kořeny nastýlku z posekané trávy (smrky koření mělce) a občas ho důlkadně zalila, hlavně v těhle vedrech. Zalil jste je občas přes zimu?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 22.6.2017 10:00

Před mnoha lety jsem zasadil vánoční smrk, který se prodával v kontejneru. Sadil jsem ho do těžké jílovíté půdy. Mnoho let vůbec nerostl, uvažoval jsem, že ho vykopu. Nicméně letos se rozjel jak strhaný. Buď mu už kořenová soustava dokázala zajistit výživu v nevyhovující zemině, nebo mu pomohla několikerá zálivka hořské soli plus nějaké to podpůrné hnojivo, které jsem rozhazoval kolem a i k tomuto smrčku.

To je má zkušenost se smrkem, byť ne přímo se stříbrným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.129 (?), 22.6.2017 12:29

A nechcete si zasadit některý z těch mojich? Zdarma, resp. za odvoz daruji smrček stříbrný i ztepilý.
PS: přibližná výška >10 metrů.

Smrček sem, smrček tam, co já s nimi udělám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika