Rychlerostoucí smrk



host - 235.249 (?)
27.3.2011 20:05

Nezdá se mi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 183.221 (?), 25.3.2011 18:38, zobrazeno: 26112x
Máte někdo tip na hezký rychle rostoucí smrk, který co nejrychleji dosáhne výšky 3-5 metrů, ale potom výš neroste? Jde mi o překonání, pro smrk "rizikového", období aby mi ho někdo neukradl na Vánoce a mohlo to pak růst volně v krajině...
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 25.3.2011 19:18

rychlerostoucí smrk Vám neporadím, ale stromek vysoký 3-4 metry jako vánoční je třeba pro nás ideál. Tak nevím, jestli Vám tato výška před případnými loupežníky bude něco platná. Navíc vím ze své zkušenosti, že nám v lese klidně uřežou stromky metr nad zemí, takže velikost je neomezuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 25.3.2011 21:54

Normálně rostoucí smrk té vaší výšky dosáhne ve věku 10-15 let. Nevím jestli jsou nějaké rychlerostoucí, ale v každém případě to "rizikové" období bude pěkně dlouhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.79 (?), 25.3.2011 23:55

Smysl otázky jsem nepochopil. Každý smrk se bude snažit růst nad 3-5 metrů. V některých podmínkách bude růst rychleji, v jiných pomaleji. Jestli trpíte představou, že Vám někdo smrček ukradne, zasaďte si jich místo jednoho dvacet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 26.3.2011 7:05

Typický dotaz, který slýchám každé jaro v zahradnických centerch. Přijede pár středního věku v obrovitém offroadu a panička chce něco, co rychle (mají představu tak maximálně měsíc) vyroste přesně do 2,75 metru a dál neroste. Zahradnice jim není schopná vysvětlit, rozumněj, oni nechtějí pochpit, že na té kytce není vypínač, který ji v požadované výšce vypne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.104 (?), 27.3.2011 12:32

Evidentně špatně jste pochopil dotaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 27.3.2011 20:05

Nezdá se mi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.175 (?), 26.3.2011 20:34
Dobrý den, otázkou jsem nechtěně rozvedl diskusi směrem, kterým jsem nechtěl. Trochu tedy upravím dotaz - znáte nějaký kultivar smrku ztepilého, který běžně dosahuje výšky okolo 5 metrů a rychle do ní doroste? Samozřejmě jsem již koukal na vhodné kultivary, jenomže tam vždy nepíší, jaký je přírůstek a tedy si nemohu dopočítat, za jak dlouho tu výšku dosáhnou. Jelikož je zde diskuzní forum, chtěl jsem využít zkušeností nabitých případným pěstitelem s pěstováním vhodného kultivaru i proto, že si myslím, že tuto otázku může řešit v budoucnu i někdo jiný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 26.3.2011 21:20

Dobrý večer. Smrk vám za jednu sezonu přiroste třeba 1 cm a při dobré výživě i 1 metr. Vše záleží na světlu, vodě a výživě. Vánoční stromeček uříznou třeba i 50 letý, když má pěknou horní použitelnou část. Jak tomuto vandalství zabránit? Sázejte již předem drobet"upravené " sromečky - dvojáky, částečně vyholené některé větve a křivé. Já vím bude to vypadat blbě, ale takového stromu si žádný vánoční vandal nevšimne. Stromeček se dostane za pár roků nad svojí obvyklou vánoční porážkovou velikost a potom si utvoří svůj normální tvar. Vánoční vandal dá přednost stromkům v jiné lokalitě, kde je ta pravá porážková velikost. Nejsnažší je pěstování a vysazování dvojáků. Tyto stromky jsou nedotknutelné a v přírodě jsou celkem pohledné. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.249 (?), 27.3.2011 1:28

Smrk doroste minimálně třicet metrů, spíš víc. To co chcete je jednoduše nesmysl. Nikdo vám nic jiného neodpoví a pokud ano, tak vám bude lhát. Buď si vyberte něco míň vzrůstného nebo počítejte s tím že prostě poroste dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika